ایمپلنت دندان

جایگزینی بی نقص اما غیر قابل مقایسه

قیمت ایمپلنت و برندهای معتبر ، کلینیک دندانپزشکی دکتر مهرداد فلاح

ایمپلنت

ایمپلنت قطعه ای پزشکی ، ساخته شده از جنس آلیاژ تیتانیوم که بدن آن را پس نمیزند. اگر به دنبال روشی قطعی ، اقتصادی و بروز هستید ایمپلنت بهترین راه حل است.

ایمپلنت چیست؟

حتی اگر همه دندان ها را از دست دادید جای نگرانی نیست!

حتما میپرسدی چرا بی مقدمه جواب سئوالی که همه افراد در ذهنشان دارند را دادیم ، قطعا از دست دادن دندان حتی یک عدد فاجعه ای بزرگ را برای شما رقم می زند ، تصور کنید کاهش ارتفاع صورت در نتیجه پیری زودرس ، تغییر تن صدا ، مشکل در جویدن غذا هایی که دوست دارید و بسیاری از مشکلات دیگر که به واسطه از دست دادن دندان ها برای شما پیش خواهد آمد.

فیکسچرداستان از این قرار است که جراح فک و صورت یا متخصص ایمپلنت ، فیکسچر یا همان پیچ ایمپلنت را در استخوان فک بالا یا پایین شما در محل بی دندان طی یک پروسه سریع ، ساده و جراحی بدون بیهوشی و درد جایگذاری یا به اصطلاح عمل کاشت ایمپلنت را انجام می دهد.

ایمپلنت در حقیقت به جای ریشه دندان عمل کرده و بعد از طی دوره انتظار 3 الی 4 ماه که لثه ترمیم شد و پیوند استخوان با ایمپلنت صورت گرفت به عنوان ریشه عمل کرده و می تواند برای نصب پروتز دندان آماده شود.

ایمپلنت دندانی کاملا شبیه دندان طبیعی عمل می کند و عملکردی حتی بهتر و مقاوم تر از دندان طبیعی دارد ، با وجود ایمپلنت دیگر نیازی به نگرانی درباره پوسیدگی دندان و درمان ریشه نخواهید داشت ، البته حفظ بهداشت اهمیت زیادی دارد چرا که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است به استخوان و لثه آسیب وارد شود و در نهایت ایمپلنت را از دست بدهید.

مزایای ایمپلنت

ایمپلنت از جهت اینکه ثابت است و در استخوان فک کاشته شده نیازی به در آوردن از دهان ندارد و دقیقا مانند دندان طبیعی عمل می کند ، پس حس بهتر هنگان غذا خوردن و صحبت کردن از مزایای ایمپلنت دندان می باشد.

زیبایی لبخند

بازیابی دوباره لبخند با ایمپلنت دندان

گفتگوی راحت

تن صدای عالی ، صحبت کردن بی استرس و بالارفتن اعتماد به نفس

تغزیه مناسب

هر چیزی که دوست دارید بخورید را با ایمپلنت بجوید

اعتماد به نفس بالا

شروعی دوباره برای بودن در کنار همه و بالا رفتن کیفیت زندگی با ایمپلنت

عدم نیاز به تراش دندان

برای استفاده از ایمپلنت ، دندان های مجاور تراش نمی خورند.

طول عمر بالا ، مقاوم

ایمپلنت مقاوم است ، دقیقا مانند دندان دائمی ، اما همیشه دائمی خواهد بود.

حذف مشکلات بی دندانی با ایمپلنت

بدون دندان و ایمپلنت دندانی حجم استخوان کاشه یافته و به مرور زمان تحلیل استخوان اتفاق می افتد ، زیرا بدن انسان دیگر واکنشی جهت استخوان سازی در ناحیه بی دندان نشان نمی دهد.

یکی از اصلی ترین مشکلات بی دندانی کاهش ارتفاع صورت است ، اگر به چهره افراد تقریبا مسنی که از مشکل بی دندانی رنج می برند نگاه کنید ، مشاهده می کنید نسب به سنشان چهره آن ها دچار پیری بیشتری شده و به اصطلاح دچار پیری زودرس شداند ، البته این مشکل وقتی بدتر می شود که سن فرد کمتر باشد آن وقت با فاجعه ای نا امید کنند روبرو خواهید شد.

کاربرد ایمپلنت

همانطور که گفته شد ، ایمپلنت را می توان برای جایگزینی یک دندان تا کل فک استفاده کرد ، اینکه چه لزومی دارد یک دندان از دست رفه را ایمپلنت کنید ،باید بدانید از دست رفتن حتی یک دندان باعث به هم ریختگی و کج شدن دندان های مجاور را فراهم می کند و باعث از دست رفتن باقی دندان ها می شود.

ایمپلنت کامل قوس فک

اگر کیفیت استخوان فک شما مناسب است ، با ایمپلنت کل قوس فک تجربه دوباره دندان های دائمی را خواهید داشت.

پروتز دندان بر پایه ایمپلنت

ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت راحتی در استفاده ، جلوگیری از لقی دندان و عدم فشار به لثه را به همراه دارد.

ایمپلنت کردن چند دندان

به دلیل عدم محدودیت در ایمپلنت دندان ، این امکان نیز وجود دارد چند دندان را ایمپلنت کنید و از مزایای آن استفاده کنید.

ایمپلنت کردن یک دندان

جایگزین کردن ایمپلنت با یک دندان از دست رفته باعث بهبود ظاهر و جلوگیری از مشکلات بعدی خواهد شد.

دوام

عمر ایمپلنت چقدر است؟

ایمپلنت به عنوان دندان دائمی از آن یاد می شود و نسل سوم دندان ها به شمار می رود ، با مراقبت صحیح از ایمپلنت می توان تا آخر عمر از آن استفاده کرد.

سلامت

تاثیر ایمپلنت بر سلامت

به واسطه استفاده از ایمپلنت دندان تغزیه مناسب باعث بهبود کیفیت زندگی و فراهم شدن امکان رسیدن مواد پروتئینی و ویتامین های مختلف به بدن می شود

زیبایی

صورت و لبخند زیبا با ایمپلنت

کاشت ایمپلنت ضمن جبران بی دندانی ، ظاهر فرد را نیز بهبود می دهد و لبخند بی نظیری را برای فرد محیا می کند ، توانایی لبخند مانند گذشته با ایمپلنت دندانی

مراحل ایمپلنت دندان

مشاوره ایمپلنت

جلسه مشاوره ایمپلنت جهت بررسی وضعیت دندان ها و دهان ، طرح درمان ایمپلنت ، اطلاع از هزینه های ایمپلنت و نحوه پرداخت آن

جراحی و کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت در یک روز انجام می شود و این جراحی بدون درد و بدون بیهوشی می باشد ، شما پس از 24 ساعت آماده انجام کارهای روزانه خود خواهید بود.

تحویل پروتز دندان و شروع تازه

پس ترمیم لثه و جوش استخوان به ایمپلنت حدود 4 ماه بعد ، پروتز نهایی به شما تحویل می شود و شروعی دوباره خواهید داشت.

از آغاز درمان ایمپنت تا همیشه هوای شما را داریم.

استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت ، تیم پزشکی با تجربه و متخصص ، فضای بهداشتی با استانداردهای بین المللی ، تیم پروتز دندان ، مجهز به دستگاه های حرفه ای جراحی
آیا می دانید؟ استعمال دخانیات مانند سیگار یکی از علل شکست درمان ایمپلنت می باشد.

ایمپلنت مناسب چه کسانی است؟

تقریبا تمام افرادی که دچار بی دندانی شده اند می توانند از کاشت ایمپلنت دندان بهره ببرند ، محدودیت عدم استفاده از ایمپلنت تنها برای افرادی است که دچار مشکلات سیستمیک و یا بیماری های خاص هستند  ، که البته آنها نیز می توانند تحت شرایط خاص و کنترل شده از درمان ایمپلنت استفاده کنند.

مدت زمان جراحی و کاشت ایمپلنت

از زمان ورود شما به اتاق جراحی و شروع مقدمات تا کاشت ایمپلنت چیزی حدود 30 دقیقه تا دو ساعت زمان می برد ، البته این زمان بدون در نظر گرفتن موارد اضافی مثل سینوس لیفت باز و بسته و پیوند استخوان محاسبه شده است.

طول درمان ایمپلنت

پس از کاشت ایمپلنت دوره ای چند ماهه جهت ترمیم بافت لثه و پیوند استخوان به فیکسچر ( پایه پیچی شکل ایمپلنت ) زمان نیاز است ، این زمان انتظار در فک بالا و پایین متفاوت است ، دوره درمان فک بالا 6 ماه و فک پایین 3 ماه ، البته لازم به ذکر است طول درمان ایمپلنت در صورت انجام پیوند استخوان بیشتر می شود.

موراد استفاده از ایمپلنت در انواع بی دندانی

افرادی که یک دندان خود را به هر دلیلی از دست داده اند ، افرادی که چند دندان خود را در چند ناحیه مختل فک بالا و پایین از دست داده اند و حتی افرادی که کل دندان های خود را هم در فک پایین و هم در فک بالا از دست داده اند می توانند از ایمپنت جهت جبران بی دندانی استفاده کنند.

گرفتن لقی دندان با ایمپلنت

اگر از دندان مصنوعی استفاده می کنید حتما با مشکل لقی دندان و محدودیت های آن آشنا هستید ، خبر خوب این است که می توانید با کاشت 2 تا 4 پایه ایمپلنت از لقی آن جلوگیری کنید ضمن اینکه مزایای دیگری نیز از جمله عمل مناسب جویدن و صحبت کردن را نیز شامل می شود.

طول عمر ایمپلنت

البته به دلیل نو پا بودن درمان ایمپلنت هنوز بیماری وجود ندارد که بتوان آن را نمونه ای از مصرف کنند طولانی مدت ایمپلنت نام برد ، اما مطالعات نشان می دهد کسانی که 20 سال گذشته از درمان ایمپلنت استفاده کرده اند ، همچنان بدون ایجاد مشکلی از آن استفاده می کنند ، شما به عنوان استفاده کنند از ایمپلنت مشخص می کنید ایمپلنت چقدر در دهانتان عمر می کند ، مراقبت های صحیح و رسیدگی بهداشتی ، همچنین ملاقات های مکرر با دندانپزشک می تواند تا حد زیادی از مشکلات بعدی جلوگیری و زندگی لذت بخشی را برای شما مداوم کند.

با این حال ایمپلنت دندان عمری نامحدود دارد و مواردی مثل طرح درمان ، جراح ایمپلنت و برند ایمپلنت سرنوشت درمان را مشخص می کنند.

مراقبت از ایمپلنت

ایمپلنت دندانی نیز مانند دندانهای طبیعی نیاز به مراقبت دارند ، رعایت نکات بهداشتی ، مسواک زدن ، نخ دندان و دهان شویه در هنگام استفاده از ایمپلنت الزامی است ، فراموش نکنید درست است که ایمپلنت به دلیل فلزی بودن ، نمیپوسد اما امکان ایجاد بیماری های لثه در صورت عدم رسیدگی وجود دارد که حتی منجر به از دست دادن ایمپلنت خواهد شد.

لیفت سینوس

کاشت دندان ایمپلنت در فک بالا تفاوت هایی با فک پایین دارد ، تفاوت آن وجود حفره های سینوس در فک بالا است ، این مشکل وقتی شروع می شود که دندان های بالا از دست می روند ، با از دست رفتن دندان ها در فک بالا ( دندان های آسیای کوچک و بزرگ ) روند بزرگ شدن از کف سینوس شروع می شود ، این مسئله باعث کمبود ارتفا استخوان فک بالا می شود و کشات ایمپلنت را با مشکل روبرو می کند.

البته جای نگرانی نیست زیرا عمل سینوس لیفت یا بالا بردن سینوس می تواند مشکل را برطرف کند.

برای این کار جراح فک و صورت با کنار زدن غشاء پوشاننده سیسنوس و جایگزین مواد و قرار دادن ممبرین ، فضای کافی را برای کاشت ایمپلنت فراهم می کند ، پس از استخوان سازی در محل مورد نظر کاشت ایمپلنت صورت میگیرد.

عوارض ایمپلنت

ایمپلنت به خودی خود عوارضی ندارد اما مشکلاتی حین جراحی مانند مشکل بی حسی 2 ماه تا 2 سال عصب فک پایین به دلیل جابجایی عصب و عدم جوش خوردن ایمپلنت به دلیل رعایت نکردن نکات اصلی قبل از جوش خوردن می توان به عنوان عوارض ایمپلنت نام برد.

سن مناسب ایمپلنت

ضمن اینکه ایمپلنت محدودیت سنی ندارد ولی به دلیل رشد فک در سنین پایین پیشنهاد می شود در خانم ها 16 سالگی و در آقایان 18 سالگی اقدام به ایمپلنت دندان کنید.

جهت اطلاع شما کاشت ایمپلنت درد ندارد چون با بی حسی موضعی شما دردی را احساس نمی کنید ، بعد از کاشت ایمپلنت نیز با مسکن معمولی درد خفیف آن تسکین میابد.

بخش مراقبت های ویژه کلینیک دندانپزشکی دکتر مهرداد فلاح همواره در کنار شماست تا شما هیچ گونه ناراحتی احساس نکنید.

معرفی سیستمهاى رایج ایمپلنت که از طرف دندانپزشکان بعنوان بهترین برندهاى ایمپلنت شناخته شده اند.

TOP
Open chat
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟