ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی یک جایگزین مناسب برای درمان سنتی ارتودنسی با براکت های فلزی است ، اگر یکی از دلایل شما برای عدم انجام ارتودنسی نمایان بودن براکت های داخل دهان است و نمیخواهید دیده شود بهتر است از روش های دیگر ارتودنسی مانند ارتودنسی سرامیکی استفاده کنید.

ارتودنسی سرامیکی چیست؟

ارتودنسی سرامیکی نوعی براکت شفاف از جنس پرسلن یا پلاستیک است که نسبت به براکت فلزی از دید کمتری برخوردار است.

این نوع درمان معمولا بیشتر انتخاب بزرگسالان است ، دلیل آن هم کمتر دیده شدن این نوع براکت در دهان است.

مزیت ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی به دلیل نزدیک بودن رنگ آن به رنگ دندان طبیعی نسبت به ارتودنسی با براکت های فلزی مرسوم به راحتی قابل تشخیص نیست همین امر باعث شده در دهان به دلیل شفافیت آن قابل دیدن نباشد.

طول درمان ارتودنسی سرامیکی

طول درمان در ارتودنسی سرامیکی کمی بیشتر است ، دلیل آن هم این است که شکننده بودن براکت سرامیکی مانع تحمل فشار بیشتر می شود.

از لحاظ روش تفاوتی با دیگر روش های ارتودنسی ثابت ندارد و فقط براکت های ارتودنسی سرامیکی شیشه ای مانند هستند.

از آنجا که سیم استفاده شده در براکت های ارتودنسی سرامیکی می تواند سفید رنگ باشد می توان از متخصص ارتودنسی درخواست کرد سیم استفاده شده بصورت روکش دار باشد ، در هر حال اگر از سیم معمولی نقره ای رنگ هم استفاده شود ، تنها خطی نقره ای رنگ مشخص خواهد شد.

معایب ارتودنسی سرامیکی

این درمان ارتودنسی به دلیل شکنندگی زمان درمان را افزایش می دهد ، تغذیه و مراقبت بیشتری را نیاز دارد و اگر از فاصله نزدیک به آن نگاه کنند قابل دیدن است.

در هر حال اگر می خواهید کاملا دستگاه ارتودنسی در دهان پنهان باشد بهتر است از روش های دیگر مانند ارتودنسی نامرئی که نوعی ارتودنسی متحرک است و ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی پشت دندانی استفاده کنید.

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...