ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی از پشت دندان ها یکی از روشهایی که در دسته ارتودنسی نامرئی جای میگرد.

روش ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی پشت دندانی که در آن براکت های ارتودنسی و سیم متصل به براکت ها از پشت به دندانها چسبانده می شود ، با اعمال نیرو از پشت دندان ها ، هدایت دندان ها به محل مناسب را به عهده دارد.

یکی از دقدقه های افرادی که می خواهند از درمان ارتودنسی برای افزایش زیبایی دندان ها و بهبود عملکرد دندان هایشان بهره ببرند ایراد قابل مشاهده بودن دستگاه ارتودنسی در دهانشان می باشد ، شاید به همین دلیل برخی افراد از شروع درمان منصرف یا به سختی درمان را با روش های مرسوم ارتودنسی انجام می دهند.

اما با وجود روش ارتودنسی لینگوال دیگر نگرانی بابت دیده شدن ابزار و لوازم ارتودنسی در دهان نخواهید داشت ، زیرا براکت های ارتودنسی از پشت دندان ها متصل و اعمال فشار را برای حرکت دندان در جای مناسب انجام میدهند.

مزایای ارتودنسی لینگوال

غیر قابل مشاهده بودن ارتودنسی لینگوال مزیت اصلی این روش است.

بهبود اعتماد به نفس در روابط اجتماعی و حرفه ای

عدم برخورد به لب ها و گونه و کاهش ناراحتی در هنگام طی دوره درمان

معایب ارتودنسی لینگوال

از معایب ارتودنسی لینگوال می توان به جایگزاری سخت براکت های این نوع ارتودنسی توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسی نام برد.

سختی درمان نه تنها برای دندانپزشک می باشد بلکه حتی زمانی که برای ملاقات دندانپزشک می گذارید وقت بیشتری هم برای شما هم برای دندانپزشک می برد.

ارتودنسی لینگوال هزینه بیشتری نسبت به ارتودنسی با براکت های فلزی از جلوی دندان خواهد داشت.

قطعهای زبان شما کنجکاو خواهد بود ، به این معنا که قادر نخواهد بود از براکت های ارتودنسی زبانی دور بماند ، اما بلخره زبان میپذیرد چیزی جای آن را گرفته و مجبور است تا پایان درمان با آن کنار بیاید.

آیا طول درمان ارتودنسی پشت دندانی با ارتودنسی سنتی متفاوت است؟

خیر. طول درمان ارتودنسی پشت دندانی با ارتودنسی سنتی یکی است ، و تنها پیچیدگی بیشتری برای متخصص ارتودنسی دارد.

آیا هزینه ارتودنسی لینگوال از سایر روش های ارتودنسی بیشتر است؟

هزینه درمان با روش ارتودنسی پشت دندانی یا زبانی کمی بیشتر از بعضی از روش های دیگر ارتودنسی است ، اما به دلیل مخفی بودن آن ارزش هزینه بیشتر را دارد.

آیا نصب براکت لینگوال سخت است؟

یک متخصص ارتودنسی برای نصب براکت های ارتودنسی لینگوال و یا سنتی آموزش کامل را دیده و در این کار خبره است ، هر چند نصب براکت پشت دندانی به آسانی براکت سنتی نیست ، دلیل آن هم من دسرس بودن دندان از پشت است ، پس نگران این موضوع نباشید و در دو جلسه کار تمام است.

نحوه مراقبت از براکت های ارتودنسی لینگوال چگونه است؟

حفظ بهداشت دندان و دهان در طول درمان ارتودنسی یک مسئله حیاتی است ، پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از عفونت لثه و دندان روزی 2 مرتبه از مسواک سر گرد استفاده کنید ، و حتی اگر می توانید یک دستگاه واترجت تهیه کنید ، برای شستشوی بهتر از آن استفاده کنید.

گالری عکس ارتودنسی

2.6/5 – (13 امتیاز)
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟