ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یا اینویزالاین تکنولوژی نوین در درمان های ارتودنسی می باشد که توسط یک الاینر شفاف انجام می شود.

این روش نوین در ارتودنسی باعث شده دیگر کسی به علت قابل مشاهده بودن دستگاه ارتودنسی از درمان منصرف نشود.

افراد بسیاری به علت نامرتبی دندان ها قصد ارتودنسی کردن دندان ها را دارند ، اما به دلیل مشکل ظاهری ارتودنسی سنتی یا سیمی منصرف می شوند ، اما امروزه با ارتودنسی نامرئی ضعف بزرگ درمان ارتودنسی رفع شده است.

در ارتودنسی شفاف به راحتی می توانید موقع صرف غذا ، الاینر خود را از دهان خارج کرده و بعد از میل فرمودن و نظافت دندان مجددا روی دندان قرار دهید.

مراحل ارتودنسی نامرئی

مراحل ارتودنسی نامرئی بصورت مرحله به مرحله می باشد ، در واقع جهت صاف و مرتب شدن دندان ها از شبیه سازی کامپیوتری کمک گرفته می شود که در هر مرحله ( 8 تا 20 مرحله ) یک پوسته شفاف بصورت هر دو هفته یکبار روی دندان ها قرا میگیرد.

مزایای ارتودنسی نامرئی

مزیت های ارتودنسی نامرئی از عدم ایجاد تحریک و یا بریدگی در داخل گونه ، راحتی استفاده و جابجایی آن گرفته تا مخفی بودن این نوع درمان می توان نام برد.

در مواردی که پوسیدگی دندان به دلیل عدم راحتی رعایت بهداشت دهان در ارتودنسی سنتی بود را در این ارتودنسی نخواهید داشت.

یکی از مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم قابلیت جابجایی ارتودنسی نامرئی می باشد ، به این معنی که ارتودنسی نامرئی را می توان در زمان غذا خوردن و مسواک زدن از دهان خارج کرد ، که این ویژگی می تواند آسایش بیشتری را برای بیماران فراهم کند.

درمان اثر بخش با راهکار ارتودنسی نامرئی

درمان اثر بخش با راهکار ارتودنسی نامرئی در کیس های متفاوت باعث شده این درمان پر طرفدار باشد.

الاینر شفاف جایگزین براکت های سنتی

الاینر شفاف یک گزینه مناسب برای جایگزینی براکت های سنتی در ارتودنسی می باشد ، از آنجا که این سیستم بصورت سفارشی ساخته می شود ، می تواند به تدریج دندان ها را در موقعیت مناسب قرار دهد.

22 ساعت استفاده در روز شریط یک لبخند زیبا

الاینر های شفاف جهت کمک به هدایت دندان ها در موقعیت صحیح کاربرد دارد ، کارایی شبیه مانند دیگر روش های ارتودنسی ، اما اگر شرایط درمان را رعایت نکنید این درمان با مشکل روبرو خواهد شد ، به این معنی که الاینر شفاف باید حداقل 22 ساعت در روز و شب در دهان باقی بماند.

ارتودنسی نامریى انجام شده براى یکى از مراجعه کنندگان

گالری عکس ارتودنسی

بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است؟

درمان ارتودنسی در هر سنی قابل انجام است ، اما معمولاً بهترین سن برای شروع درمان با حداقل زمان و هزینه به حداکثر نتیجه دست می یابیم؛ انجمن ارتودنتیست های آمریکا توصیه می کنند که اولین مراجعه کودک به متخصص ارتودنسی حداکثر تا سن 7 سالگی باشد.

فواید بررسی زودهنگام دندان ها در سنین پایین توسط متخصص ارتودنسی چیست؟

بررسی اولیه نه تنها تشخیص به موقع از مشکلات ارتودنسی را فراهم می کند، حتی این فرصت را برای ارائه درمان بهتر ارتودنسی منجر می شود؛ مداخله به موقع می تواند به آرامی رشد و پیشرفت را هدایت کند و از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کند.

3.5/5 – (2 امتیاز)
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟