نمونه بیمار بعد از اصلاح لبخند لثه ای
نمونه بیمار بعد از اصلاح لبخند لثه ای

اصلاح لبخند لثه ای

لبخند لثه ای به این صورت است که در بعضی افراد هنگام لبخند مقداری از لثه ها دیده می شود به این حالت لبخند لثه ای می گویند. این مشکل امروزه با پیشرفتهایی که در علم دندانپزشکی روی داده قابل اصلاح است.

لبخند لثه ای می تواند تاثیر منفی بر زیبایی چهره و لبخند بگذارد و کاهش اعتماد به نفس را به همراه دارد.

روش های درمان و اصلاح لبخند لثه ای بسته به شرایط بیمار متفاوت است اما در ادامه چند روش اصلاح لبخند لثه ای توضیح داده می شود.

لیفت لثه

“لبخند لثه ای” یعنی وضعیتی که به هر دلیلی هنگام لبخند زدن، لثه ی فرد بیش از حد طبیعی نمایش داده می شود.

لیفت لثه در کمتر از یک ساعت و به دو روش انجام می شود:

لیفت لثه با جراحی : این جراحی سرپایی و در یک مرحله و در مطب انجام می شود.

قبل از شروع از بی حسی موضعی برای بیحس کردن لثه استفاده می شود

لیفت لثه با لیزر : این روش نیز با بیحسی موضعی انجام می شود و سپس توسط پرتوهای لیزر برشهای لازم برای بالا بردن لثه انجام می شود . لیزر به طور خودکار رگهای خونی را مهر و موم می کند، بنابراین در این روش خونریزی بسیار کم یا اصلا وجود ندارد.

مزایای لیفت لثه :

زیبایی ظاهر لبخند و افزایش زیبایی چهره

بالا رفتن اعتماد به نفس به دلیل از بین رفتن بافتهای اضافی لثه

متناسب شدن لثه ها نامتقارن درمان برخی بیماری های مربوط به لثه

افزایش طول تاج دندان جهت اصلاح لبخند لثه ای

در بعضی از بیماران که طول تاج دندانهایشان کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده می شود ، ابتدا با یک جراحی بسیار آسان و ساده لثه و با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لمینت دندان و یا کامپوزیت ونیر ظاهر لبخند بازسازی می شود.

اصلاح لبخند لثه ای توسط لیزرهای دندانی نیز انجام می شود و بدون درد است ، لیزر یک درمان بدون درد و خونریزی است که در موارد خفیف لبخند لثه ای کاربرد دارد ، لیزر با حذف مقداری از بافت لثه باعث بهبود لبخند می شود ، این درمان نیازی به بخیه ندارد و طول درمان آن نیز کوتاه است.

جراحی فک جهت اصلاح لبخند لثه ای

گاهی مشکل  لبخند لثه ای مربوط به فرم وراثتی فک ها و استخوانهای صورت می باشد در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است. مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک توسط جراح فک و صورت و بالا بردن آن حل می شود.

جراحی پلاستیک ، تزریق بوتاکس جهت اصلاح لبخند لثه ای

یکی دیگر از مشکلات به وجود آورنده لبخند لثه ای ، کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب می باشد که با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا درمان می شود.

اصلاح لبخند لثه ای

اصلاح لبخند لثه ای یک روش دندانپزشکی زیبایی است که خط دندان را بالا می برد. این روش شامل تغییر شکل بافت لثه و یا استخوان فک به منظور بهبود ظاهر دندان ها انجام می شود.

مزایای اصلاح لبخند لثه ای

زیبایی طبیعی و چند برابر دندان ها
افزایش اعتماد به نفس و بهبود لبخند
هزینه پایین درمان با توجه به نتیجه عالی در پایان درمان

پیشنهاد می کنیم نمونه کارهای انجام شده درمان و اصلاح لبخند لثه ای در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهرداد فلاح را مشاهده فرماید.

گالری عکس اصلاح نمایان شدن بیش از حد لثه

2.8/5 – (6 امتیاز)
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟