بستن فاصله میان دندان ها

بسیاری از افراد به هر دلیلی ممکن است درگیر فاصله بین دندان ها باشد ، مخصوصا اگر فاصله بین دندان ها مربوط به دندان های قدامی ( دندان های جلو ) باشد ، زیبایی لبخند و چهره را تحت تاثیر قرار می دهد.

وجود فاصله بین دندان ها نه تنها باعث ایجاد گیر غذایی و در نتیجه پوسیدگی دندان ها می شود بلکه باعث به هم ریختگی و نامرتبی دندان ها نیز می شود.

بستن فواصل میان دندان ها گاهی اوقات تاثیر زیادی در ظاهر افراد می گذارد . زیرا این فاصله ها موجب منحرف شدن چشم فرد مقابل به سمت خود و در نتیجه توجه نکردن به چهره شخص میشود.

اما خوشبختانه در دندانپزشکی زیبایی مدرن امروزی فواصل بین دندانی را به روشهای مختلفی می توان بست.

ارتودنسی

ارتودنسی انجام شده برای یکی از بیماران

بستن فاصله میان دندان ها با ارتودنسی

در بعضی شرایط که فاصله بین دندانها بسیار زیاد است و یا فضای بین دندان نا متقارن  و غیر قرینه است روش ارتودنسی برای اصلاح آن توصیه می شود.

انواع روش های ارتودنسی مانند : ارتودنسی با سیم و براکت ، ارتودنسی سرامیکی ، ارتودنسی لینگوال و ارتودنسی متحرک مانند ارتودنسی نامرئی برای بستن فاصله بین دندان ها در دندانپزشکی دکتر مهرداد فلاح توسط متخصص ارتودنسی انجام می پذیرد.

لمینت دندان و یا کامپوزیت ونیر

در صورتی که تعداد فواصل بین دندانی زیاد باشد و همراه با مشکلات دیگر مثل : تغییر رنگ و یا مشکلات شکل و فرم دندانها باشد روش ایده آل برای اصلاح آن  لمینت دندان و یا کامپوزیت ونیر است.

روش های لمینت دندان و کامپوزیت ونیر بر خلاف روش ارتودنسی در بستن فاصله مین دندان ها ، زمان کمتری را میگیرد حتی در روش کامپوزیت ونیر می توان در یک جلسه دندان هایی بدون فاصله ، درخشان و مرتب را تجربه کرد.

روش ترمیمی

در صورتی که فاصله  بین ۲ دندان باشد و مقدار آن کمتر از ۲ میلی متر باشد می توان با روش ترمیمی و یا پر کردن دندان مشکل را اصلاح نمود.

در این روش فاصله بین  دو دندان تقسیم بر ۲ می شود و نصف این فاصله با استفاده از مواد همرنگ دندان یا کامپوزیت به عرض هر یک از دندانهای مجاور اضافه میشود تا فاصله بسته شود.

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...