دانستنی های دندانپزشکی

روکش دندان

روکش دندان

روکش دندان

روکش دندان کلاهکی است که بر روی دندان قرار داده می‌شود تا از نظر عملکرد جایگزین تاج دندان شود. برای روکش کردن دندان باید بخش زیادی از دندان تراشیده شود تا روکش بر روی آن چسبانده شود.

مهم‌ترین مزیت روکش دندان، تقویت ساختار آسیب دیده و تضعیف ‌شده دندان است به این معنی که دندان‌هایی که دچار شکستگی گسترده‌ شده ‌اند با کمک روکش پورسلین محافظت شده و از فروپاشی آنها جلوگیری می‌شود.

روکش دندان همانند باندینگ و لمینت، ممکن است برای سفید کردن، لب پر شدگی و شکستگی، اصلاح کجی و ناهمراستایی دندان‌ها و یا بستن فاصله بین دندان‌ها استفاده شود. اما توجه داشته باشید برای روکش کردن دندان باید تراشیده شود بنابراین ساختار آن تضعیف می‌گردد. به همین خاطر برای مواردی که می‌توان از لمینت استفاده کرد اصلاً روکش کردن توصیه نمی‌شود.

هزینه روکش کردن دندان بیشتر از لمینت است. برای روکش کردن باید یکی دو هفته صبر کنید اما در صورتی که کلینیک دندانپزشکی مجهز به تکنولوژی کد / کم باشد نیازی به این کار نیست و ظرف یک جلسه روکش دندان می‌شود.

طول عمر روکش دندان

روکش دندان با دوام است اما در نهایت طول عمر مشخصی دارد و یک روزی از بین می رود، اما با رعایت مواردی می توان طول عمر روکش دندان را افزایش داد.

به طور کلی، روکش دندان بین پنج تا 15 سال عمر می کند. بعضی از تاج ها نیز حتی تا 25 یا 30 سال هم عمر می کنند.

اگر چه پرسلن دندانی با دوام است، اما طول عمر یک تاج تا حد زیادی متکی بر میزان مراقبت و عادت های بهداشت دهان و دندان است.

عادت های بد هنگام استفاده از روکش دندان

از این عادت های بد هنگام استفاده از روکش دندان خودداری کنید:

خوردن ناخن ها، جویدن یخ و باز کردن بسته بندی پلاستیکی با دندان ها

در نهایت برای تصمیم ‌گیری در مورد روش زیبایی دندان‌ها و لبخند یا اصلاح عیوب دندان، باید بر اساس معایب و مزایای هر روش و با توجه به شرایط خود تصمیم‌ گیری نمایید. لمینت دندان یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی لبخند و دندان‌ها است که روز به روز با تکنولوژی‌های جدید بهتر و بهتر می‌شود.

این صفحه خوب بود؟ post
فهرست مطلب
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟