زیبایی دندان
زیبایی دندان

زیبایی دندان

زیبایی دندان که مسئله اصلی در لبخند و بهبود اعتماد به نفس می باشد از اهمیت زیادی برخوردار است، شاید جالب باشد بدانید فردی که دارای زیبایی دندان است تمایل بیشتری در لبخند زدن دارد.

افزایش زیبایی دندان با کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان که به آن ونیر کامپوزیت نیز می گویند به مواد از جنس کامپوزیت گفته می شود که ضمن دارا بودن از زیبایی منحصر بفرد از ماندگاری بالایی برخوردارند.

مهمترین مزیت کامپوزیت ونیر دندان ، عدم نیاز به تراش دندان ها و اجرای آن در یک جلسه می باشد.

عیب کامپوزیت ونیر در صورت استفاده نکردن از برند های با کیفیت عدم زیبایی مناسب و تغییر رنگ می باشد ، ما در کلینیک دندان پزشکی زیبایی دکتر مهرداد فلاح از تکنولوژی نانو استفاده می کنیم.

تکنولوژی نانو که در واقع یک نانو فیلر سرامیک کامپوزیت است از زیبایی و مقاومت بالایی برخوردار است و به راحتی تغییر رنگ داده نمی شود.

زیبایی دندان با لمینت دندان

لمینت دندان یا لمینت سرامیکی نیز مانند کامپوزیت یک روش بدون نقص جهت افزایش زیبایی دندان می باشد که متخصص دندانپزشکی زیبایی پس از قالبگیری از دندان و ارسال به لابراتوار دندانپزشکی ، آماده برای چسباندن روی دندان ها می شود ، این روش به دلیل شفافیت و عدم رنگ پذیری ، یکی از روش های فوق العاده جهت بالا بردن زیبایی دندان ها می باشد.

از روش لمینت دندان در بستن فاصله میان دندان ها و حتی مرتب سازی خفیف دندان ها کاربرد دارد.

انواع لمینت دندان

لمینت دندان بر اساس روش ساخت و جنس سرامیک به چهار دستهLumineers ، E max Zirconia ، Cad cam تقسیم بندی می شوند.

هر کدام از سیستم های لمینت دندان یاد شده در بالا ویژگی ها و مزایای خودش را دارد ، البته با توجه به توقع بیمار نیز می توان هر کدام از این سیستم ها را استفاده کرد.

برای مثال لیمنت دندان چینی شفاف و اما شکننده است ، کاربرد این سیستم در بستن فاصله میان دندان ها ، اصلاح نا مرتبی دندان ها کاربرد دارد اما جهت اصلاح تغییر رنگ دندان ها و در شرایطی که دندان ها فشار زیادی وارد می کنند مناسب نیست.

اما سیستم لمینت دندان سرامیکی مقاومت بالا در هنگام فشار زیاد و تا حدودی شفاف است ، این سیستم جهت پوشش دندان هایی که تغییر رنگ داده اند مناسب تر است.

این صفحه خوب بود؟ post
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟