دانستنی های دندانپزشکی

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها یکی از ابتدایی ترین روش های زیبا سازی لبخند است ، این روش در صورتی که دندان هایی مرتب و سالم دارید بهترین و ارزان ترین روش در دندانپزشکی است.

دندان ها ممکن است به دلایل مختلف کدر و یا تغییر رنگ داده شوند ، علاوه بر رنگ، اسیدیته در غذاها و نوشیدنی ها همچنین می تواند دندان های شما را لکه و تخریب کنند.

یکی از بهترین راه های حفظ درخشانی و سلامت دندان ها انجام جرم گیری دندان حداقل در هر شش ماه یکبار می باشد.

دندان های سفید گاهی درباره شخصیت افراد از دید دیگران تاثیر می گذارد ، اما متاسفانه دندان های بد رنگ نیز می تواند دید منفی و سیگنال بدی به مخاطب شما ارسال کند.

خوشبختانه در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی این امکان وجود دارد با چندین روش دندان ها را سفید و زیبا به نمایش گذاشت.

در اولین قدم باید توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی مشخص شود دلیل بد رنگی دندان ها چیست و سپس نسبت به مشکل راه حل مناسب پیشنهاد شود.

این داستان غم انگیز یا شاید پر غرور نیز وجود دارد که کهولت سن نیز در فرسودگی و بد رنگی دندان ها موثر است ، هرچند برخی افراد با مصرف سیگار و نوشیدن زیاد چای و قهوه باعث سرعت گرفتن بدرنگی دندان ها می شوند.

در دندانپزشکی زیبایی دکتر مهرداد فلاح روشهای مدرن زیادی برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود.

پس از معاینه و ریشه یابی نوع بدرنگی دندان ها یکی از روش های زیر توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مورد استفاده قرار میگرد.

سفید کردن دندان ها
جرمگیری دندان
سفید کردن دندان ها

روش های سفید کردن دندان ها

روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد ، این روش ها هر کدام مزایا و شرایط استفاده مخصوص به خود را دارند که بسته به نوع بدرنگی دندان ها مورد استفاده قرار میگرند. یکی از عوامل زردی دندان ها جرم دندان است ، این جرم که ابتدا شبیه به ماده ای سفید رنگ است در صورت عدم رعایت بهداشت دهان به مرور زمان سفت می شود ، به جز زردی دندان ها باعث تحلیل لثه ، لقی دندان ها و از دست دادن دندان ها می شود.

جرمگیری و پالیش دندانها

در ساده ترین حالت ممکن می توان با جرم گیری و پالیش دندان ها به نتیجه قابل قبولی دست یافت ، اما این روش برای رفع بدرنگی دندان ها زیاد موثر نیست چون ممکن است دلیل بدرنگی دندان ها چیزی به جز جرم دندان باشد.

در هر حال توصیه می شود هر شش ماه یکبار برای حفظ سلامتی دندان ها ، جرمگیری انجام دهید.

بلیچینگ

روش بلیچینگ دندان ها یکی دیگر از روش های حرفه ای در دندانپزشکی زیبایی می باشد که نه تنها دندان ها چند درجه سفید تر می شوند بلکه تا 2 سال ماندگاری دارد.

از مزایای این روش جهت سفید کردن دندان ها می توان به سرعت انجام آن در مطب و بی خطر بودن آن اشاره کرد.

بلیچینگ به صورت سه روش خانگی ، مطب و ترکیبی تقسیم بندی می شود ، روش بلیچینگ در مطب سریع تر و کم دوام تر است اما روش بلیچینگ در خانه زمان بر اما با دوام تر است ؛ روش ترکیبی نیز که بهترین حالت ممکن است به انجام بلیچینک در مطب و ادامه آن در خانه می توان به نتیجه ای بهتر و با دوام تر دست پیدا کرد.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر نیز در سفید کردن دندان ها کاربرد دارد ، اما این فقط تنها ویژگی کامپوزیت وینر نیست ،

به این معنی که اگر ضمن داشتن دندان های سفید میخواهید فرم و شکل دندانهای شما نیز بهبود یابند از این روش استفاده کنید.

روش لامینیت و یا ونیر کامپوزیت
روش لامینیت و یا ونیر کامپوزیت

لمینت دندان

شاید بتوان گفت بهترین روش سفید کردن دندان ها لمینت دندان می باشد ، این روش به علت طول عمر بالا و طبیعی بودن آن ، دندان های شما را ضمن سفید کردن از مزایایی چون مرتب و صاف کردن نیز بهره مند می کند.

لمینت دندان بیشتر در مواردی کاربرد دارد که بدرنگی دندان ها به علت ساختار شکسته و آسیب دیده مینای دندان باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
لمینت دندان
فهرست مطلب
پیشنهاد مطالعه
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟