سفید کردن دندان ها یکی از ابتدایی ترین روش های زیبا سازی لبخند است ، این روش در صورتی که دندان هایی مرتب و سالم دارید بهترین و ارزان ترین روش در دندانپزشکی است.

راههای درمان سفید کردن و اصلاح بدرنگی دندانها بستگی به علت تغییر رنگ و جنس دندان دارد.

دندان ها پس از گذر عمر کم کم رنگ فرسودگی به خود میگرند ، اما مواردی مثل مصرف زیاد نوشیدنی گازدار و قندی ، مصرف زیاد چای و قهوه و همچنین مصرف دخانیات عامل تسریع بد رنگی دندان ها می باشد.

در دندانپزشکی زیبایی دکتر مهرداد فلاح روهای مدرن زیادی برای سفید کردن دندان ها انجام می شود.

پس از معاینه و ریشه یابی نوع بدرنگی دندان ها یکی از روش های زیر توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مورد استفاده قرار میگرد.

روش های سفید کردن دندان ها

روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد ، این روش ها هر کدام مزایا و شرایط استفاده مخصوص به خود را دارند که بسته به نوع بدرنگی دندان ها مورد استفاده قرار میگرند.

یکی از عوامل زردی دندان ها جرم دندان است ، این جرم که ابتدا شبیه به ماده ای سفید رنگ است در صورت عدم رعایت بهداشت دهان به مرور زمان سفت می شود ، به جز زردی دندان ها باعث تحلیل لثه ، لقی دندان ها و از دست دادن دندان ها می شود.

سفید کردن دندان ها

جرمگیری و پالیش دندانها

این ساده ترین روش درمان و اولین گام در کلیه درمانهای زیبایی است. بخصوص در مواردی که تغییر رنگ به علت جرم و پلاک و رنگ گرفتگی سطحی دندان ایجاد شده باشد.

جرم گیری دندان هیچ خطری برای مینای دندان ندارد ، ما پیشنهاد می کنیم اگر شما مستعد ایجاد جرم دندان هستید ، جهت جلوگیری از پیشرفت جرم دندان و مشکلات بعدی حتما ۶ ماه یکبار دندان های خود را جرم گیری کنید.

بلیچینگ

روش بلیچینگ

بلیچینگ دندان روش مناسبی برای اصلاح تغییر رنگهای ناشی از مواد غذایی رنگی و یا مصرف دخانیات می باشد.

بلیچینگ به صورت سه روش خانگی ، مطب و ترکیبی تقسیم بندی می شود ، روش بلیچینگ در مطب سریع تر و کم دوام تر است اما روش بلیچینگ در خانه زمان بر اما با دوام تر است ؛ روش ترکیبی نیز که بهترین حالت ممکن است به انجام بلیچینک در مطب و ادامه آن در خانه می توان به نتیجه ای بهتر و با دوام تر دست پیدا کرد.

لمینت دندان

روش لامینیت و یا ونیر کامپوزیت

در صورتیکه تغییر رنگ دندان مربوط به ساختار مینای دندان باشد مثلا نقص ناشی از مصرف داروی تتراسایکلین باشد و یا سطح مینای دندان ناصاف و مات باشد بهترین روش اصلاح رنگ ، استفاده از روش لمینت دندان است.

این روش با استفاده از پوسته نازکی از جنس سرامیک بر روی دندان ها باعث ایجاد لبخندی سفید و زیبا خواهد شد.

لمینت دندان در مطب قالب گیری می شود اما در لابراتوار ساخته می شود.

کامپوزیت دندان

روش کامپوزیت دندان روشی محافظه کارانه است ، به این صورت که مواد کامپوزیتی خمیری شکل روی سطح بیرونی دندان مالیده و توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی شکل و فرم داده می شود ، از مزایای این روش سرعت انجام آن در یک جلسه و عدم نیاز به تراش دندان می باشد.

ضمنا روش کامپوزیت دندان کم هزینه تر و با دوام است.

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...