کامپوزیت

عوارض كامپوزيت ونير

عوارض كامپوزيت ونير

عوارض كامپوزيت ونير را باید بیشتر مربوط به نحوه نگهداری از آن دانست تا عملکرد و سازگاری با بدن انسان ؛ از آنجا که روش کامپوزیت ونیر بدون تراش دندان است، پس می توان گفت یک درمان محافظه کارانه است. در این مطلب قصد داریم شما را با شایع ترین عوارض كامپوزيت ونير دندان آشنا کنیم با ما همراه باشید.

شکستن دندان های ونیر شده

یکی از عوارض كامپوزيت ونير که ممکن است با آن سرو کار داشته باشید شکستگی کامپوزیت روی دندان است. به منظور دوام و پایداری بیشتر دندان هایی که تحت درمان کامپوزیت ونیر قرار گرفته اند توصیه می شود فرد از مصرف زیاد غذاهای سخت و خشک تا حد امکان خوددارى کند.

مثلا عادت تخمه شکستن و یا ناخن جویدن مى بایست ترک شود و یا فرد مراقب هسته میوه ها باشد که در حین جویدن روى دندانها فشار زیادى وارد نیاید و البته بایست توجه داشت که چنانچه دندان ونیر شده دچار شکستگی و یا آسیب شود به راحتی قابل ترمیم است.

بروز حساسیت دمایی پس از کامپوزیت ونیر دندان

حساسیت دندان بعد از کامپوزیت و در ابتداى درمان عادیست و ممکن است دندانها اندکى در مقابل تغییرات دمایی شدید حساس شوند که البته گذرا بوده و بعد از مدت کوتاهى حساسیت کاملا از بین مى رود و لازم است در ابتدا بیمار مراقبت های لازم را انجام داده و از مصرف مواد بسیار سرد یا گرم خودداری کند.

تغییر رنگ دندان کامپوزیت ونیر شده

یکی از سوالات مراجعه کنندگان مصرف قلیان بعد از کامپوزیت می باشد که آیا مشکل ایجاد می کند یا خیر. باید بدانید اگر فرد پس از درمان کامپوزیت ونیر در مصرف نوشیدنی های رنگ دار و دخانیات ، سیگار ، قلیان و . . . افراط کند و یا عاداتی همچون مصرف زیاد چای یا قهوه را داشته باشد ، ممکن است بخش هایی از لبه دندان تغییر رنگ داده و زیبایی خود را از دست بدهند.

هر چقدر فرد در مصرف این مواد بیشتر زیاده روی داشته باشد ، تغییر رنگ دندان نیز بیشتر است ولى در صورت بهداشت مناسب و مراقبت ، تغییر رنگ کامپوزیت ونیر مشابه دندان طبیعى است و هر زمان لازم باشد مى توان کامپوزیت دندان را پالیش و پرداخت کرد تا رنگ اولیه خود را حفظ کند.

التهاب لثه پس از کامپوزیت ونیر

لثه ملتهب بعد از انجام کامپوزیت ونیر ، اتفاق عادی است و ظرف چند ساعت تا چند روز بر طرف می شود. دلیل آن این است که بافتهای لثه برای پذیرش و تطبیق با جسم خارجی جدید به زمان نیاز دارد. برای شناسایی عوارض بعد از کامپوزیت، حتما مراجعه بعدی به دندانپزشک زیبایی را فراموش نکنید.

آیا انجام کامپوزیت ونیر ارزش پذیرفتن عواقب این عوارض را دارد؟

لبخند زیبا، مزایایی دارد که ضمن بهبود جایگاه اجتماعی ، باعث سلامت روحی و جسمی نیز می شود. از آنجا که عوارض كامپوزيت ونير موقتی و نا چیز هستند، قطعا ارزش آن را دارد تا دندانهایی بی نظیر را تجربه کنید. منافع استفاده از کامپوزیت ونیر به حدی می باشد که عوارض جزئی مثل حساسیت در چند روز ابتدای درمان ، ناچیز به نظر می رسد.

همانطور که مطالعه فرمودید، متوجه شدیم نحوه نگهداری از دندان کامپوزیت شده در عوارض بعدی آن نقش دارد. لذا درمان کامپوزیت ونیر تقریبا بدون عوارض می باشد.

آیا حساسیت دندانی از عوارض كامپوزيت ونير است؟

ایجاد حساسیت و کمی درد پس از انجام کامپوزیت ونیر ، مسئله ای طبیعی است. این مشکل خودبخود پس از چند روز برطرف می شود.

کامپوزیت ونیر چقدر عمر می کند؟

روش کامپوزیت ونیر یکی از بهترین روشهای زیبایی دندان است. طول عمر این روش ، درصورتی که توسط شما مراقبت شود، می تواند بیش از 7 سال باشد .

آیا پوسیدگی دندان از عوارض كامپوزيت ونير است؟

در صورت بهداشت ضعیف دهان و دندان، قطعا دندانهای شما دچار پوسیدگی خواهند شد. این مسئله ارتباطی با کامپوزیت دندان ندارد و در صورت عدم رعایت، چه با کامپوزیت و چه بدون آن اتفاق می افتد.

3.2/5 - (5 امتیاز)
عوارض كامپوزيت ونير
فهرست مطلب
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟