لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یکى از روشهاى مهم اصلاح طرح لبخند است ، در مواردى که مشکلات دندانى بیشتر است معمولا این روش در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی توصیه مى شود.

لمینت دندان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...

لمینت دندان پوسته نازکی از جنس سراميک است که برای بازسازی ظاهر طبیعی دندان ها استفاده می شود و همچنین دارای قدرت و انعطاف پذیری قابل مقایسه با مینای دندان طبیعی می باشد.

لمینت دندان انتخاب کسانی است که به دنبال اصلاح طرح لبخند یا تغییر شکل ، اندازه و یا رنگ دندان هستند.

شما اغلب می شنوید مردم می گویند که افراد مشهور دارای لبخندی زیبا هستند که البته این همان لمینت دندان است که در دندانپزشکی زیبایی به لبخند هالیوودی شهرت دارد.

اولین گام برای شروع خوب ، انتخاب دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی است.

به احتمال زیاد دندانپزشک شما با تجزیه و تحلیل لبخند شروع خواهد کرد تا تعیین کند چه قدم هایی برای رسیدن به لبخند مورد نظر شما لازم است. علاوه بر این ، دندانپزشک شما ممکن است به شما درباره کامپوزیت ونیر نیز مشاوره دهد و این مشاوره قطعا شما را به نتیجه دلخواه خواهد رساند. در هر حال به دندانپزشک متخصص ترمیمی وزیبایی خود اعتماد کنيد.

لمینت دندان (که گاهی اوقات روکش چینی و یا لمینت چینی دندان نامیده می شوند) پوسته های سرامیکی بسیار نازکی هستند که از مواد همرنگ دندان ساخته شده و با پوشش سطح بیرونی دندان ، ظاهر شما را بهبود می بخشند.

این پوسته ها به منظور تغییر در رنگ ، شکل ، اندازه و طول به جلوی دندانها توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی وصل می شوند.

لمینت دندان را می توان از چینی یا مواد کامپوزیت رزین ساخت. روکش های چینی در برابر لکه ها از لمینتهای رزینی مقاومترند و ویژگیهای بازتاب نورِ دندانهای طبیعی را دارند. شما می توانید با مشورت با دندانپزشک خود مناسب ترین مواد روکش را برای دندانتان انتخاب کنید.

کاربرد لمینت دندان

به طور معمول لمینت دندان برای بهبود بخشیدن به موارد زیر به کار می روند:

دندانهایی که تغییر رنگ داده اند :چه به دلیل درمان کانال ریشه ، لکه های بوجود آمده از مصرف تتراسایکلین یا داروهای دیگر، مصرف فلوراید بیش از اندازه یا سایر عوامل، یا به دلیل پُر کردن دندان با حجم زیادی از رزین که منجر به تغییر رنگ دندان شده باشد.

دندانهایی که پوسیده و ساییده شده اند.

دندانهای شکسته یا لب پر

دندانهای کج و معوج، بهم ریخته و یا بدشکل (برای مثال دندانهایی که حفره یا برجستگی دارند).

دندانهای فاصله دار (به منظور بستن فضای بین دندانها)

با استفاده از این روش می توان بعضی از نامرتبی ها و بهم ریختگی های دندانی و همچنین رنگ و شکل دندان ها را بدون استفاده از درمانهایی مثل ارتودنسی با هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاه تر اصلاح نمود.

لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

لمینت دندان معمولاً شامل سه مرحله می شود: مرحله اول مشاوره ، مرحله دوم قالبگیری و ساخت در لابراتوار دندانپزشکی و سپس جایگذاری لمینت دندان

فرآیند ساخت لمینت دندان برای یک و یا چندین دندان، می تواند به طور همزمان انجام شود که در ادامه شرح داده می شود.

برنامه ریزی تشخیص و درمان لمینت دندان

در مرحله اول شما نقش مهمی در چگونگی لمینت دندان دارید. نتایجی را که می خواهید در پایان بدست آورید را به دندانپزشکتان توضیح دهید.

در طول این جلسه ، دندانپزشک به منظور اطمینان از مناسب بودن لمینت برای دندان شما ، دندان ها و فک شما را معاینه می کند و در مورد مراحلی که شما درگیر آن خواهید شد و نیز درباره محدودیتهای آن صحبت می کند. همچنین عکسهای اشعه ایکس می گیرد و احتمالاًٌ قالبگیری از دهان و دندان شما را انجام می دهد.

آماده سازی لمینت دندان

به منظور آماده سازی دندانها برای نصب لمینت دندان ، دندانپزشک نیم میلیمتر از مینای دندانتان را تراش و بر می دارد که این مقدار ، معادل ضخامت لمینتی است که قرار است به سطح دندان شما اضافه شود. این کار ضروری است زیرا این امکان را فراهم میسازد تا در داخل دهان طبیعی جلوه کند و برجسته و بيرون زده نشود. قبل از تراش مینای دندان، شما و دندانپزشک برای بی حسی موضعی آن ناحیه تصمیم گیری می کنید. سپس دندانپزشک از دندان شما قالبگیری می کند. این قالب سپس به لابراتوار دندان فرستاده می شود تا لمینت دندان شما از روی آن ساخته شود. به طور معمول 2 تا 4 هفته زمان می برد تا دندانپزشک لمینت دندان سفارشی شما را از لابراتوار دریافت کند که در این فاصله، برای دندانهای خیلی بدنما می توان از روکش های موقت نیز استفاده کرد.

چسباندن لمینت دندان

قبل از آنکه لمینت ها به طور دائم به دندانهای شما چسبانده شوند، دندانپزشک آن را به طور موقت روی دندانتان قرار می دهد تا اندازه و رنگ آن را بررسی کند. دندانپزشک زیبایی شما به کرّات لمینت را برداشته و تراش داده و امتحان می کند تا زمانیکه به اندازه مناسب دست پیدا کند؛ رنگ لمینت نیز با چسبی که قرار است استفاده شود تطبیق داده می شود. سپس برای آماده سازی جهت اتصال لمینت ، دندانها کاملاً پولیش و تمیز و سپس خراش داده می شوند تا سطح دندان زبر شده و باعث بیشتر شدن قدرت چسبانندگی شود. چسب مخصوص بر روی اتصال لمینت استفاده شده و سپس لمینت روی دندان جایگذاری می شود. در صورتی که جای لمینت روی دندان مناسب باشد، دندانپزشک از تابش پرتوهای نوری مخصوص برای فعال کردن مواد چسب استفاده می کند تا چسب به سرعت شکل گرفته و سخت شود. مرحله آخر شامل حذف چسبهای اضافی، ارزیابی نحوه گازگیری دندان (رابطه دو فک) و هرگونه تنظیمات نهایی مورد نیاز برای لمینت دندان می باشد. ممکن است دندانپزشک از شما بخواهد تا طی چند هفته دیگر برای بررسی نحوه جویدن، به او مراجعه کنید تا بررسی شود که لثه ها تا چه حد به حضور لمینت پاسخ داده اند و همچنین جاگذاری آنها را یکبار دیگر معاینه می کند.

روش لمینت دندان

با توجه به اهمیت دندان ها در زیبایى چهره ، روشهاى درمانى مختلفى توسط متخصصین دندانپزشکى زیبایى بکار گرفته مى شود که هر کدام با توجه به شرایط دهان و دندان و بر اساس نیاز زیبایى به بیماران پیشنهاد مى شود و یکى از مهمترین روشهاى درمانى دندانپزشکى زیبایى بمنظور اصلاح طرح لبخند و ایجاد لبخندى دلنشین روش لمینت دندان است.

در ضمن این امکان هم وجود دارد که لمینت دندان دچار شکستگی یا لب پریدگی شود. که البته طراحی و نصب دقیق لمینت دندان ، احتمال شکستگی یا لب پریدگی را کاهش میدهد. به هر حال اگر لمینت دچار شكستگى شود بر حسب وسعت شكستگى امكان ترمیم و یا تعویض آن وجود دارد و اگر بر حسب اتفاق لمینت از دندان جدا شود امكان چسباندن مجدد آن وجود دارد.

آیا لمینت باعث آسیب رسیدن به دندان ها می شود؟

خیر لمینت دندان یکی از درمان های رایج دندانپزشکی زیبایی است که در تمامی دانشکده های دنیا تدریس می شود و اگر کار درست و اصولی انجام شود و طرح درمان صحیح باشد به هیچ عنوان باعث آسیب رسیدن به دندان نمی شود.

در واقع مى توان گفت در موارد بسيارى لمينت دندان علاوه بر زيبايى جنبه درمانى هم دارد و مثلا در شكستگى هاى دندانى و يا سايش هاى شديد سطح ميناى دندان مى توان از این روش استفاده كرد.

در صورت بروز مشکل برای دندان لمینت شده چه کار می توان کرد؟

در صورت بروز پوسیدگی و یا نیاز به درمان ریشه دندانی که لمینت شده است ، با توجه به اینکه لمینت فقط روی سطح خارجی دندان است لذا می توان از سطح پشتی دندان دسترسی داشت و دندان را ترمیم و یا درمان ریشه کرد و نیازی نیست که لمینت برداشته شود و یا به آن آسیب برسد.

لمینت دندان

انتخاب رنگ در لمینت دندان چگونه است؟

لمینت ها داراى طیف وسیعى از رنگها هستند و انتخاب رنگ در لمینت دندان بر اساس فاكتور هایى مثل جنسیت ، سن ، رنگ چهره و سلیقه بیمار صورت مى گیرد.

لازم است پیش از اقدام به لمینت دندان به رنگ مورد انتظارتان توجه کرده انتخاب رنگ در لمینت دندان و خواسته خود را از رنگ دندان با دندان پزشک در میان بگذارید برخی افراد خواهان سفیدی بیش از حد بوده و برخی دیگر از جلب توجه و براقیت زیاد گریزانند پس نکته مهم در رابطه با لمینت دندان ها درجه سفید بودن و رنگ مورد نظر شماست.

در جلسات مشاوره ای که برگزار می شود می توانید به طور کامل از نتایج لمینت دندان آگاه شده و خواسته ها و سلایق خود را در این امر دخیل سازید خواهید دید که زیبایی به دست آمده از نتایج لمینت دندان کاملا مطابق خواست شما خواهد بود.

همچنین نظر دندان پزشک نیز می تواند شما را در این انتخاب یاری نماید گاه تجارب دندان پزشکتان شما را از تصمیم گیری های اشتباه بازداشته و وی می تواند با ارائه پیشنهاداتی زیبایی و جذابیت چهره شما را به میزان زیادی بالا ببرد.

انتخاب رنگ در لمینت دندان

مزایای لمینت دندان

مهمترین ویژگی لمینت دندان استحکام بسیار زیاد آن در مقایسه با کامپوزیت ونیر است لذا در مواردی که دندان ها تحت استرس بالا هستند و یا داراى مشکلات ظاهری شدید مثل تغییر رنگ زیاد یا شکستگی و پر شدگی متعدد هستند از سیستم لمینت استفاده می شود.

از آنجا كه اين پوسته كاملا به دندان مى چسبد و در واقع با سطح دندان يكى مى شود ، استحكام بسيارى پيدا مى كند و در مقابل فشارهاى جويدنى نمى شكند.

لمینت دندان مزایای زیر را به دنبال دارد:

لمینت دندان ظاهر دندانهای طبیعی را دارد.

بافت لثه، لمینت را به خوبی تحمل می کند.

لمینت دندان در برابر لکه ها مقاومند.

رنگ لمینت دندان را میتوان به گونه ای انتخاب کرد که دندانهای تیره، سفیدتر به نظر بیایند.

لمینت ها رویکرد محافظه کارانه ای برای تغییر شکل و رنگ دندان هستند؛ لمینت کردن دندان در مقایسه با تعویض تاج دندان معمولاً نیاز به ایجاد تغییرات زیاد ندارد و در عین حال جایگزینی زیباتر و محکمتری ارائه می دهد.

معایب لمینت دندان

معایب لمینت دندان به شرح زیر است:

فرآیند لمینت دندان برگشت ناپذیر است.

لمینت ها اغلب هزینه بیشتری نسبت به کامپوزیت ونیر دارند.

لمینت ها معمولاً در صورت لب پر شدن و یا شکستگی قابلیت ترمیم ندارند.

به دلیل تراشیده شدن مینای دندان ، ممکن است دندانهایتان نسبت به غذاهای سرد و گرم و نوشیدنی ها بسیار حساس شوند. ( البته در لمینت های جدید مانند لومنیرز و برلیانس نیاز به تراش نیست )

ممکن است لمینت دقیقاً با رنگ دیگر دندانهای شما مطابقت نداشته باشد. همچنین نمیتوان رنگ لمینت را پس از جایگذاری تغییر داد. در صورتی که می خواهید دندانهایتان را سفید کنید، باید پیش از لمینت دندان ، این کار را انجام بدهید.

ممکن است لمینت دندان از جای خود بیرون بزنند و یا بیفتند که البته احتمال آن کم است. به منظور کاهش این احتمال، ناخن، مداد، یخ و یا دیگر اجسام سخت را گاز نگیرید و یا فشار بیش از حد به دندانهایتان نیاورید.

دندانهای لمینت شده همچنان می توانند دچار پوسیدگی شوند، که احتمالاً نیاز به پوشش کامل دندان دارند.

لمینت گزینه مناسبی برای افرادی که دندانهای ناسالم دارند نیست (برای مثال افرادی که دچار پوسیدگی دندان و یا بیماری فعال هستند)، افرادی که دندانهای ضعیفی دارند (به دلیل پوسیدگی، ترک خوردگی، شکستگی و یا پُرشدگی زیاد)، یا آن دسته از افرادی که بر روی سطح دندانشان، مینای کافی وجود ندارد.

افرادی که دندان قروچه می کنند و یا فکهایشان را بهم می فشارند برای لمینت دندان گزینه های مناسبی نیستند چراکه این نقیصه ها باعث ترک خوردگی و لب پر شدن لمینت می شود.

دوام لمینت دندان

عموماً روکش ها بین 7 تا 15 سال دوام خواهند داشت و بعد از این مدت، نیاز به تعویض دارند.

مراقبت از لمینت دندان

لمینت دندان به هیچگونه مراقبت خاصی نیاز ندارند. همانند قبل به روشهای بهداشت دهان و دندان از جمله مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، شستشو با دهانشویه ها ادامه دهید.

با اینکه لمینت های دندان در برابر لکه ها مقاومند، اما باز هم ممکن است دندانپزشکتان توصیه کند تا از مصرف غذاها و نوشیدنی های ایجاد کننده لکه (مانند قهوه، چای و یا شربت قرمز :) ) خودداری کنید.

جایگزین لمینت دندان

بله، جایگزین های لمینت دندان شامل روکش پیوندی (bonding) و تعویض تاج (crown) هستند. لمینت دندان یک پیشنهاد متوسط و خوب است. شاید لمینت دندان برای افرادی که می خواهند شکل دندانهایشان را کمی بیشتر تغییر بدهند - نه مثل روکش پیوندی که تغییر اندکی ایجاد میکند و نه به آن اندازه زیاد که در تعویض تاج مورد نیاز است، بسیار مناسب تر باشد.

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به موارد متعددی بستگی دارد اما بهتر است قبل از اینکه بخواهید درباره قیمت لمینت دندان اطلاع کسب کنید بهتر است درباره آن بیشتر بدانید.

لمینت دندان پوسته یا لایه ای نازک از جنس سرامیک که روی سطح دندان توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی قرار می گیرد تا دندان فرسوده شده ، ناهموار یا فاصله دار ، تغییر رنگ یافته و لب پر شده را اصلاح کند.

مزایای لمینت دندان عبارتند از دوام بیشتر، بهبود لبخند و نیاز به کمترین میزان تراش دندان عنوان کرد.

چرا باید از لمینت دندان استفاده کنیم؟

صرفنظر از اینکه لمینت دندان باعث زیبایی لبخند و جذابیت بیشتر شما می شود ممکن است شما به یکی از دلایل زیر بخواهید از آن استفاده کنید:

مینای دندان آسیب دیده

با گذشت زمان، ماده نازک و شفافی که دندان های شما را پوشش می دهد (مینای دندان) خراشیده و تغییر رنگ داده می شود. چنین سایش و تغییر رنگ دندان ممکن است طبیعی و یا ناشی از یک موقعیت ژنتیکی باشد. با این حال، اغلب افراد با مصرف نوشیدنی های قندی، چای یا قهوه ، سیگار کشیدن ، استفاده از داروهای خاص و غیره به مینای دندان آسیب می زنند.

دندان شکسته شده

ممکن است به هر دلیلی دندان طبیعی شما آسیب ببنید و دچار لب پریدگی یا شکستگی شود حتی دندان های سالم ترک های ریز دارند و این طبیعت دندان است.

عوامل ژنتیک

افراد خاصی با فاصله بین دندان های خود که با روند رشد سن این فاصله دندانی گسترش می یابند متولد می شوند.

همه ما خواستار داشتن یک لبخند زیبا و جذاب هستیم اما بعضی افراد به خاطر دندان‌های کج، بد رنگ و آسیب دیده رنج میبرند. خوشبختانه روش های زیبایی در دندانپزشکی زیبایی این چالش نگران کننده را برطرف کرده و توانسته با روش هایی مانند لمینت دندان زیبایی و اعتماد به نفس را به افراد دارای مشکلات دندان های نا زیبا را برطرف کند.

قیمت لمینت دندان در دندانپزشکی

قیمت لمینت دندان اولین چالش و پرسش بسیاری از بیماران است که پس از آشنایی با لمینت دندان میخواهند از آن اطلاع کسب کنند، اما با توجه به تعداد دندانپزشکان فعال در زمینه اصلاح طرح لبخند و لمینت کردن دندان شاید باید غیر از فکر کردن درباره قیمت لمینت دندان به مسائل مهم تری بپردازند تا شاید به مشکلات بعدی دچار نشوند.

قیمت لمینت دندان معمولا با تعرفه های مختلف به گوش شما میرسد ، این گستردگی قیمت لمینت دندان به دلایل مختلف اتفاق می افتد ، یکی از این عوامل متخصص بودن دندانپزشک یا عمومی بودن دندان پزشک میباشد ، وقتی صحبت از متخصص دندانپزشکی زیبایی در میان می آید خوب واضح است یک دندانپزشک متخصص زیبایی ضمن گذراندن دوره های تخصصی دندانپزشکی زیبایی و آشنایی با همه موارد اصلاح طرح لبخند می تواند نتیجه بهتر ، عمر بیشتر درمان انجام شده ، اطمینان از حفظ ساختار دندان و پاسخگو بودن به مشکلات بعد از درمان زیبایی دندان را انتظار داشت ، اما آیا واقعا تعرفه لیمنت دندان با عنوان لمینت دندان ارزان می تواند کل انتظار شما را از یک درمان منحصر به فرد برآورده کند؟ تصمیم با شماست!

درباره متخصص دندانپزشکی ترمیمی بیشتر بدانید.

لمینت دندان ارزان

یکی دیگر از مواردی که می توان نسبت قیمت لمینت دندان با ارزش کار انجام شده برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی لبخند را مورد بررسی قرار داد نمونه کارهای انجام شده توسط دندانپزشک میباشد، یک دندانپزشک با تجربه زمانی حرفی برای گفتن دارد که نمونه کارهای متعدد با شرایط مختلف قبل و بعد را بتواند بصورت آرشیو شده و شفاف برای شما بازگو کند ، و شما بتوانید با در اختیار داشتن نمونه کارهای لمینت دندان تصمیم بگیرید آیا این روش و هنر دندانپزشک مناسب شما می باشد یا خیر و آیا می تواند انتظارات شما را عملی کند. پس قطعا فریب قیمت های غیر منصفانه و عوام فریبانه را نخورید ، ذکر کردن قیمت لمینت دندان با عنوان لمینت دندان ارزان شاید اولین دلیل نادیده گرفتن دندانپزشک فوق باشد.

اگر انتظار شما از زیبا سازی لبخند و تصمیم به لمینت دندان ، داشتن لبخند هالیوودی و جذاب است قطعا برای این کار عجله نکنید بهتر است نمونه های مختلفی که قبلا توسط دندانپزشک متخصص زیبایی انجام شده را ببینید و با متخصص دندان پزشکی زیبایی درباره درمان خود مشورت کنید.

موارد استفاده از لمینت دندان

از لمینت دندان می توان برای اصلاح فرم دندان ، شکل دندان ، رنگ و طول دندان‌ها یا بستن فاصله بین دندان‌ها همچنین درمان دندان‌های شکسته شده استفاده کرد.

اگر شما دندان های به هم ریخته و نامرتب دارید و ضمن اطلاع از طولانی بودن طول دوره درمان و سختی های درمان ارتودنسی میخواهید از روش لمینت دندان برای رفع مشکل دندانی خود استفاده کنید بهتر است قبل از اینکار با متخصص دندانپزشکی زیبایی مشورت کنید و پس از بررسی و عیب یابی مشکل دندان ، بهترین روش را برای درمان مشکل نا زیبایی دندان های خود بررسی و انتخاب کنید.

انواع کاربردهای لمینت دندان

1- رفع مشکل دندانهای تیره و رنگ گرفته

2- برای بستن فواصل بین دندانی استفاده از لمینت دندان فوق العاده است و نتیجه عالی برای شما رقم میزند.

3- اصلاح بهم ریختگی های متوسط تا خفیف دندانی با لمینت دندان به سرعت صورت میپذیرد.

4- لب پرشدن دندان و شکسته شدن دندان دیگر مسئله خاصی نیست و با لمینت دندان بهتر از گذشته خواهد شد.

5- لکه های مادرزادی یا فلوروسیس بر روی دندان

مزایای لمینت دندان با توجه به قیمت لمینت دندان

1- زیبایی بسیار چشمگیر و طبیعی دندان

2- عدم رنگ گرفتگی و لکه دار شدن

3- عمر بالا و مقاومت بسیار بالاتر نسبت به کامپوزیت

4- تراش بسیار کم و بدون نیاز به بی حسی

5- مدت زمان بسیار کم درمان تنها در چند جلسه

البته باید در جریان باشید قیمت لمینت دندان نسبت به دیگر روش های دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت ونیر گران تر است. اما نتیجه پس از انجام لمینت دندان آن را توجیح می کند.

معمولا بهترین و زیباترین رنگ دندان مناسب لبخند رنگ طبیعی دندان است ، اما این روش دندانی محدود نیست و شما در انتخاب رنگ دلخواه دندان صاحب اختیارید و دندانپزشک زیبایی با توجه به خواست شما اقدام به انجام لمینت دندان می کند ، اما بهتر است در این مرحله با مشورت دندانپزشک متخصص زیبایی ، رنگ مورد نظر برای دندانهای خود را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است ، اگر هدف از انتخاب روش لمینت دندان صرفا داشتن دندانهای روشنتر است بهتر است درباره بلیچینگ ( سفید کردن دندانها ) قبل از انجام لمینت دندان اطلاعاتی کسب کنید. قیمت برخی روش های دیگر دندانپزشکی زیبایی از قیمت لمینت دندان کمتر و می تواند نتیجه دلخواه را ایجاد کند.

در هر حال برای اطلاع از تعرفه های لمینت دندان ، زمان مشاوره ، نحوه انجام با ما تماس بگیرید

همچنین پیشنهاد می کنیم به نمونه کارهای ما در گالری عکس لمینت دندان و اینستاگرام دکتر مهرداد فلاح سر بزنید.

در پایان ضمن تکرار اینکه در انتخاب دندانپزشک خود قیمت لمینت دندان را ملاک انتخاب قرار ندهید و سعی کنید برای درمان های زیبایی دندان و لمینت دندان از یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی بهره ببرید.

فراموش نکنید درمانهای زیبایی دندان تنها به لمینت دندان ختم نمی شود و روش های دیگر نیز برای بهبود دندانهای آسیب دیده و هم برای جبران بی دندانی می تواند انتخاب های دیگر شما برای اصلاح طرح لبخند و ارتقا جذابیت باشد.

چرا قیمت لمینت دندان در کلینیک های مختلف دندان پزشکی متفاوت است؟

با توجه به متخصص یا عمومی بودن دندانپزشک ، نوع سرامیک مورد استفاده ، كیفیت و دقت لابراتواری که لمینت دندانی را می سازد ، دقت در جزییات شكل و فرم دندانها ، شفافیت و زیبایى لمینت ، امكانات و تجهیزات مورد استفاده و نوع سمان (چسب) مورد استفاده ، رنج قیمتی  وجود دارد.

قیمت لمینت دندان 95

قیمت لمینت دندان 96

قیمت لمینت دندان 97

قیمت لمینت

تمامى سوالات شما در خصوص درمان لمینت دندان بطور کامل در مطالب مرتبط در ذیل این مطلب آورده شده است که لطفا به آنها مراجعه و در صورت نیاز به توضیحات بیشتر در قسمت مشاوره از طریق تلگرام سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ دهیم.

گالری عکس

TOP