دانستنی های دندانپزشکی, لمینت

مراحل لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

لامینیت سرامیکی

مراحل لمینت دندان با مرحله اول مشاوره با دندانپزشک زیبایی ، مرحله دوم قالبگیری و ساخت در لابراتوار دندانپزشکی و سپس جایگذاری روی دندان به پایان میرسد.

فرآیند ساخت لامینت سرامیکی دندان برای یک و یا چندین دندان می تواند به طور همزمان انجام شود که در ادامه شرح داده می شود.

در مرحله اول شما نقش مهمی در چگونگی انجام آن دارید. نتایجی را که می خواهید در پایان بدست آورید را به دندانپزشکتان توضیح دهید.

در طول این جلسه ، دندانپزشک به منظور اطمینان از مناسب بودن این درمان برای دندان شما ، دندان ها و فک شما را معاینه می کند و در مورد مراحلی که شما درگیر آن خواهید شد و نیز درباره محدودیتهای آن صحبت می کند. همچنین عکسهای اشعه ایکس می گیرد و احتمالاًٌ قالبگیری از دهان و دندان شما را انجام می دهد.

به منظور آماده سازی دندانها برای نصب ، دندانپزشک نیم میلیمتر و یا کمتر از مینای دندانتان را می تراشد که این مقدار ، معادل ضخامت لمینتی است که قرار است به سطح دندان شما اضافه شود.

این کار ضروری است زیرا این امکان را فراهم میسازد تا در داخل دهان طبیعی جلوه کند و برجسته و بيرون زده نشود ، در ضمن ضرری برای دندان شما ندارد.

قبل از تراش مینای دندان ، شما و دندانپزشک برای بی حسی موضعی آن ناحیه تصمیم گیری می کنید. سپس دندانپزشک از دندان شما قالبگیری می کند. این قالب سپس به لابراتوار دندان فرستاده می شود تا لمینت دندان شما از روی آن ساخته شود.

نمونه کار لمینت دندان

به طور معمول 2 تا 4 هفته زمان می برد تا دندانپزشک لمینیت سفارشی شما را از لابراتوار دریافت کند که در این فاصله، برای دندانهای خیلی بدنما می توان از روکش های موقت دندان نیز استفاده کرد.

قبل از آنکه لمینتها به طور دائم به دندانهای شما چسبانده شوند، دندانپزشک آن را به طور موقت روی دندانتان قرار می دهد تا اندازه و رنگ آن را بررسی کند.

رنگ لامینت نیز با چسبی که قرار است استفاده شود تطبیق داده می شود.

سپس برای آماده سازی جهت اتصال ، دندانها کاملاً پولیش و تمیز و سپس خراش داده می شوند تا سطح دندان زبر شده و باعث بیشتر شدن قدرت چسبانندگی شود.

در صورتی که جای لمینتها روی دندان مناسب باشد، دندانپزشک از تابش پرتوهای نوری مخصوص برای فعال کردن مواد چسب استفاده می کند تا چسب به سرعت شکل گرفته و سخت شود.

ممکن است دندانپزشک از شما بخواهد تا طی چند هفته دیگر برای بررسی نحوه جویدن، مراجعه کنید تا بررسی شود که لثه ها تا چه حد به حضور لمینتها پاسخ داده اند و همچنین جاگذاری آنها را یکبار دیگر معاینه می کند.

این صفحه خوب بود؟ post
فهرست مطلب
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟