مسواک

مسواک اولین حرکت و تلاش برای حفظ بهداشت دهان و دندان ها می باشد ، اما انتخاب مسواک مناسب خود به تنهایی چالشی بزرگ به شمار می رود.

تصور کنید وقتی برای خرید مسواک موقع انتخاب مسواک می رسد واقعا سخت است در میان همه انواع مسواک ها یکی را انتخاب کنید ، همه می گویند ما بهترین هستم و ویژگی خاصی داریم ، پس چطور می توان مسواک خوب را انتخاب کرد.

اکثر متخصصان دندانپزشکی بر این باورند که یک مسواک نرم برای برداشتن پلاک از روی دندان کافی است.

همچنین توصیه می کنند مسواک هایی با سر کوچک می توانند به تمام نقاط دهان، از جمله دندان هایی که در انتهای دهان قرار دارند دسترسی پیدا کنند.

زمان مناسب تعویض مسواک

بهتر است هر ۳ ماه یکبار مسواک تعویض شود ، زیرا حالت مویی مسواک می تواند میکروب هایی را جمع آوری کند که این اتفاق می تواند منجر به عفونت دهان شود.

انتخاب مسواک مناسب

اینکه مسواک برقی باشد یا معمولی مهم نیست ، مهم استفاده به موقع از مسواک است.

مسواک برقی صرفا برای افرادی که از لحاظ توانایی جسمی امکان مسواک زدن را به درستی ندارند کاربرد بیشتری دارد.

هر چند اگر برقی بودن مسواک باعث لذت بیشتر و در نتیجه استفاده بیشتر شود اشکالی ندارد.

فراموش نکنید جهت بهداشت بیشتر دندان ها حداقل روزی ۲ مرتبه مسواک بزنید ، مسواک زدن قبل از خواب جدی ترین زمان و بهترین زمان ممکن است زیرا با تمیز کردن غذای مانده در لابه لای دندان ها امکان ایجاد پوسیدگی را به حداقل می رسانید.

مسواک برقی

انتخاب مسواک مناسب لمینت دندان و کامپوزیت دندان

از آنجا که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ممکن است به دلیل استفاده مداوم مسواک های زبر دچار خط و خش و یا حتی کدر شوند بهتر است از مسواک نرم برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید.

پوسیدگی دندان چگونه اتفاق می افتد؟

پوسیدگی دندان به این دلیل اتفاق می افتد که باقی مانده غذا در طول شب که بذاق دهان نیز کاهش پیدا می کند شروع به اسیدی شدن می کنند ، در نتیجه پوسیدگی دندان در طول شب بیشتر اتفاق می افتد.

سعی کنید هر چند ساعت یکبار حداقل یه مقدار آب را در دهان بچرخانید و بخورید ، به این صورت دیگر دچار پوسیدگی دندان نخواهید شد.

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...