مسواک

مسواک اولین حرکت و تلاش برای حفظ بهداشت دهان و دندان ها می باشد ، اما انتخاب مناسب نیز خود به تنهایی چالشی بزرگ به شمار می رود.

تصور کنید وقتی برای خرید موقع انتخاب می رسد واقعا سخت است در میان همه انواع برند یکی را انتخاب کنید ، همه می گویند ما بهترین هستم و ویژگی خاصی داریم ، پس چطور می توان مسواک خوب را انتخاب کرد.

چه نوع مسواکی مناسب است؟

مسواک

اکثر متخصصان دندانپزشکی بر این باورند که یک مسواک نرم برای برداشتن پلاک از روی دندان کافی است.

همچنین توصیه می کنند مسواکهایی با سر کوچک می توانند به تمام نقاط دهان، از جمله دندان هایی که در انتهای دهان قرار دارند دسترسی پیدا کنند.

انتخاب مسواک مناسب

اینکه مسواک برقی باشد یا معمولی مهم نیست ، مهم استفاده به موقع از آن است.

نوع برقی صرفا برای افرادی که از لحاظ توانایی جسمی امکان مسواک زدن را به درستی ندارند کاربرد بیشتری دارد، هر چند اگر برقی بودن آن باعث لذت بیشتر و در نتیجه استفاده بیشتر شود اشکالی ندارد.

زمان مناسب تعویض مسواک

بهتر است هر 3 ماه یکبار تعویض شود ، زیرا حالت مویی آن می تواند میکروب هایی را جمع آوری کند که این اتفاق می تواند منجر به عفونت دهان شود.

فراموش نکنید جهت بهداشت بیشتر دندان ها حداقل روزی 2 مرتبه مسواک بزنید.

قبل از خواب جدی ترین زمان و بهترین زمان ممکن است زیرا با تمیز کردن غذای مانده در لابه لای دندان ها امکان ایجاد پوسیدگی را به حداقل می رسانید.

مسواک برقی

انتخاب مسواک مناسب لمینت دندان و کامپوزیت دندان

از آنجا که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ممکن است به دلیل استفاده مداوم مسواک های زبر دچار خط و خش و یا حتی کدر شوند بهتر است از نوع نرم برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید.

پوسیدگی دندان چگونه اتفاق می افتد؟

پوسیدگی دندان به این دلیل اتفاق می افتد که باقی مانده غذا در طول شب که بذاق دهان نیز کاهش پیدا می کند شروع به اسیدی شدن می کنند ، در نتیجه پوسیدگی دندان در طول شب بیشتر اتفاق می افتد.

سعی کنید هر چند ساعت یکبار حداقل یه مقدار آب را در دهان بچرخانید و بخورید ، به این صورت دیگر دچار پوسیدگی دندان نخواهید شد.

بهترین نوع مسواک چیست؟

برای اکثر افراد ، یک مسواک نرم، راحت ترین و مطمئن ترین انتخاب خواهد بود. فراموش نکنید ممکن است مسواکهای متوسط و خشن به لثه ها ، سطح ریشه و مینای دندان آسیب برساند.

چند وقت یکبار باید مسواک را عوض کنیم؟

بسیاری از متخصصان دندانپزشکی توصیه می کنند مسواک را تقریباً هر سه ماه تغییر دهید؛ انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) توصیه می کند که مسواک خود را تقریباً هر سه تا چهار ماه جایگزین کنید.

چگونه می توانم مسواک خود را تمیز نگه دارم؟

یک جا مسواکی برای نگهداری مسواک تهیه کنید ، مسواک را با آب گرم بشویید. یک لیوان حاوی دهانشویه ضد باکتری پر کرده و بگذارید چند دقیقه مسواک در آن بنشیند، سپس با آب تمیز بشویید و بگذارید در هوای باز قبل از استفاده دوباره ، خشک شود

این صفحه خوب بود؟ post
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟