کاربرد نایت گارد در براکسیسمنایت گارد همانطور که از نامش پیداست جهت محافظت دندان ها در هنگام خواب مورد استفاده قرار میگیرد ، این وسیله بیشتر برای افرادی مناسب است که دندان قروچه دارند ( Bruxism ) یا حتی برای افرادی که دچار خر و پوف هستند نیز کاربرد دارد.

از آنجا که دندان قروچه در هنگام خواب اتفاق می افتد ، اکثر مردم در اطلاع نیستند.

کاربرد های نایت گارد

مشکلات عدم استفاده از نایت گارد در افرادی که دچار رفتارهای بدون کنترل در خواب هستند می تواند منجر به مشکلات جدی تری شود به طور مثال افرادی که دچار دندان قروچه هستند ، دندان هایی ساییده شده دارند ، مشکلات لب پریدگی و شکستگی دندان ها همگی آسیب هایی هستند که فرد در هنگام خواب توانایی کنترل آن ها را ندارد.

همچنین استفاده از نایت گارد از سردرد و فک درد جلوگیری می کند.

نایت گارد با یکسان نگاه داشتن فک از افتادگی فک پایین در هنگام خواب جلوگیری می کند و هوا در هنگام تنفس آزادانه عبور می کند.

در صورت انجام ورزش ها و یا فعالیت هایی که احتمال ضربه و آسیب رسیدن به دندان وجود داشته باشد (مثلا ورزشهای رزمی، اسکیت و …) بهتر است از یک وسیله محافظتی به اسم گارد دهانی که روی دندان ها قرار داده می شود، استفاده کرد که جلوی ضربه دندان را می گیرد.

کاربرد نایت گارد پس از درمان های زیبایی دندان

اگر از درمان لمینت دندان استفاده می کنید و دچار دندان قورچه هستید بهتر از جهت جلوگیری از صدمه رسیدن به لمینت دندان از نایت گارد استفاده کنید.

این محافظ در صورتی که هنگام استراحت دندان قورچه داشته باشید از صدمه رسیدن احتمالی به دندان های شما جلوگیری به عمل می آورد.

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...