نخ دندان

نخ دندان روشی منحصر بفرد می باشد که اگر حتی مسواک هم نتواند از لای دندان ها غذای مانده را خارج کند با این ابزار به راحتی امکان پذیر است.

مشکل گیر غذایی در لا به لای دندان های بسیاری از افراد وجود دارد ، اما این مشکل می تواند به واسطه فراهم کردن شرایط رشد میکروب ها ، دندان ها را دچار پوسیدگی و مشکلات بعدی مانند التهاب لثه ، سپس عفونت لثه و حتی تحلیل استخوان را به همراه داشته باشد.

اما ترتیب استفاده از نخ دندان و مسواک به این صورت است که ابتدا نخ دندان کشیده می شود و سپس با مسواک دندان ها تمیز می شوند.

در واقع نخ دندان 35 درصد از فضای بین دندانی که مسواک امکان تمیز کردن آن را ندارد را تمیز می کند.

نخ دندان برای دندان کودکان

نخ دندان

از آنجا که کودکان توانایی استفاده از آن را ندارند بهتر است برای آن ها این کار را انجام دهید ، چون به خوبی از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.

این کار از 3 تا 5 سالگی زمانی که دندان های شیری به هم میرسند و در کنار هم قرار میگیرند ضروری است.

این کار را سعی کنید در هنگام گیر غذایی انجام دهید ، بهتر است دندان کودکتان پس از خوردن غذاهایی نظیر گوشت و تنقلات چک شود.

روش صحیح کشیدن نخ دندان

خجالت نکشید ، بسیاری از افراد واقعا بلد نیستند به درستی این کار را انجام و از آن استفاده کنند ، اما ما در آموزش زیر به سادگی به شما نشان می دهیم چطور از آن استفاده کنید.

ابتدا یک نخ بیست سانتی را دور انگشتان میانی دو دست مانند تصویر زیر بپیچید.

سپس به اندازه 2 سانتیمتر از آن را با انگشت شصتتان بگیرید.

برای انجام این کار از سمت یک دیواره دندان وارد کرده و از دیواره دیگر خارج کنید.

نحوه کشیدن نخ دندان تصویری

کشیدن نخ دندان در دندان های لمینت شده

در صورت انجام لمینت دندان نیز باید بهداشت دندان ها را رعایت کنید ، استفاده از این ابزار در صورت داشتن لمینت دندان و یا کامپوزیت دندان بلامانع است.

روش جایگزین نخ دندان

اگر امکان استفاده از این روش را ندارید ، مثلا به دلیل وجود سیم ارتودنسی و یا روکش دندان امکان استفاده را ندارید ، از دستگاه واتر جت استفاده کنید ، این دستگاه با فشار آب مانده های غذایی میان دندان ها را خارج می کند.

همچنین این دستگاه برای دندان های ایمپلنت شده نیز کارایی عالی دارد و توصیه می شود.

آیا نخ دندان موثر است؟

لثه های شما ممکن است هنگام مسواک زدن شروع به خونریزی کنند. این باید به دلیل گیر غذایی باشد ، نخ دندان گیر غذایی را برطرف می کند.

نخ دندان چیست؟

نخ دندان طنابی از رشته های نازک است که برای از بین بردن مواد غذایی و پلاک دندان از بین دندانها در مناطقی که مسواک قادر به دستیابی به آن نیست استفاده می شود.

اگر هرگز از نخ دندان استفاده نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

نکشیدن نخ دندان در نهایت منجر به ایجاد حفره بین دندانها و بیماری لثه خواهد شد.

3.5/5 – (2 امتیاز)
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟