کامپوزیت ونیر

توسط متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

کامپوزیت ونیر به روشی برای اصلاح طرح لبخند با مواد همرنگ دندان بصورت محافظه کارانه می باشد که مانند خمیری نازک روی سطح جلویی دندان توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مالیده و سپس فرم و شکل داده می شود.

جهت رزرو وقت و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید
لمینت دندان

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

ارتودنسی

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

روکش های تمام سرامیک

روکش های تمام سرامیک

بلیچینگ

کامپوزیت ونیر چیست؟

کامپوزیت ونیر را معمولا با نام های ونیر کامپوزیت ، لمینت کامپوزیتی و کامپوزیت دندان می شناسند.

دوام و کیفیت مواد کامپوزیتی به واسطه کامپوزیت های نانو چند برابر شده و استحکام این مواد باعث شده تقریبا برای رفع هر مشکل زیبایی دندان مانند رفع شکستگی و لب پریدگی دندان ، بلند کردن دندان ، پر کردن دندان ، بستن فاصله میان دندان ها و سفید کردن دندان ها از این روش دندانپزشکی زیبایی استفاده کرد ، ضمن اینکه در این روش به تراش دندان نیز نیازی نیست.

مدت زمان و نحوه انجام کامپوزیت ونیر

مدت زمان کوتاه درمان ( تنها در یک جلسه ) ، امکان ترمیم در صورت شکستن و ترک خوردن ونیر کامپوزیت و هزینه پایین کامپوزیت ونیر باعث شده این روش بسیار کاربردی و محبوب تبدیل شود.

جهت انجام کامپوزیت ونیر نیازی به قالبگیری و ارسال به لابراتوار دندانپزشکی نیست و تماما در مطب دندانپزشکی توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام می گیرد.
این روش وابستگی زیادی به هنر و تجربه دندانپزشک دارد ، به طوری که معمولا تنها چند دندانپزشک توانسته اند با این روش لبخندی خاص را به وجود بیاورند و معروف شوند.

در حقیقت نحوه انجام کامپوزیت ونیر به این صورت است که دندانپزشک یک لایه نازک از مواد کامپوزیتی را بر روی سطح بیرونی دندان قرار می دهد سپس با نور مخصوص ( دستگاه لایت کیور ) باعث سخت و سفت شدن مواد کامپوزیتی می شود ، سپس به آن شکل و فرم می دهد.
از آنجا که این لایه کامپوزیتی قرار داده شده بسیار نازک است ، نیازی به تراش دندان نیست و روش محافظه کارانه به حساب می آید.

نحوه انجام کامپوزیت ونیر
روش و مراحل درمان کامپوزیت ونیر

روش کامپوزیت ونیر یک روش محافظه کارانه است ، به این معنی که جهت انجام کامپوزیت نیازی به تراش دندان ها نیست ، در واقع در شرایط خاص آن هم به دلیل عقب و جلو بودن سطح دندان ها و به منظور مرتب کردن نامرتبی خفیف دندان ها شاید نیاز به تراش مقدار کمی از سطح بیرون زده باشد.

طول عمر کامپوزیت ونیر

طول عمر کامپوزیت ونیر انجام شده با توجه به عادتهای بیمار مانند جویدن ناخن یا استفاده از دندان ها برای جویدن اجسام سخت ، بهداشت دندان ها ، رژیم غذایی ، جنس دندان ها و دندان قروچه بستگی دارد.
هر چند اگر کامپوزیت ونیر به درستی توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام شده باشد و مراقبت بیمار نیز همراهی کند ، کامپوزیت ونیر جز یکی از درمان های با دوام محسوب می شود.

استحکام و دوام کامپوزیت ونیر

استحکام و دوام کامپوزیت ونیر

روش کامپوزیت ونیر در صورتی که با مواد درجه یک و به درستی انجام شود ، یکی از مقاوم ترین و با دوام ترین روش های زیباسازی دندان است ، این مواد پس از سفت شدن از استحکام بالایی برخوردار هستند.

در این روش جدا شدن و یا پوسیده شدن ونیر کامپوزیت اگر توسط متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی به درستی و دقت زیاد انجام شده باشد ، هرگز پوسیده و جدا نمی شود ، اما در صورت شکستن و لب پر شدن به واسط جویدن جسم سخت و یا ضربه امکان ترمیم آن وجود دارد.

البته پوسیده شدن دندان طبیعی حتی پس از استفاده از این روش امکان دارد و در صورت رعایت نکردن بهداشت دندان دچار مشکلات عفونت ریشه و نیاز به درمان عصب کشی خواهید داشت.

پوسیدگی دندان طبیعی هیچ ارتباطی با بودن کامپوزیت و یا دیگر روش های زیبا سازی دندان ندارد.

سن مناسب برای انجام کامپوزیت ونیر

مدت زمان انجام کامپوزیت ونیر

همانطور که در بالا گفته شد انجام کامپوزیت دندان تنها در یک جلسه امکان پذیر است و می توان از 8 تا 10 دندان را در یک جلسه کامپوزیت کرد.

مدت زمان لازم برای انجام کامپوزیت ونیر حدود 6 ساعت است و به دلیل عدم نیاز به بی حسی در صورت نیاز بیمار می توان بین انجام کار استراحت نماید.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر مهرداد فلاح انجام کامپوزیت ونیر برای افراد پر مشغله مانند بازیگران و غیره با هماهنگی قبلی و خارج از ساعات اداری حتی در روزهای تعطیل امکان پذیر می باشد.

سن مناسب برای انجام کامپوزیت ونیر

به دلیل محبوبیت روش های اصلاح طرح لبخند ، افراد بسیاری در هر سنی تمایل دارند دندان های خود را زیبا نشان دهند.

همانطور که گفته شد کامپوزیت دندان در پوشش بدرنگی دندان و یا رفع بد شکلی دندان ها کاربرد دارد ؛ بهره گیری از این روش معمولا محدودیت سنی ندارد اما استفاده از این روش در سنین پایین و قبل از سن بلوغ در کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود.

در سنین پایین به دلیل تکمیل نشدن رشد دندان ها پس از مدتی بین لثه و دندان فاصله ایجاد می شود و ظاهر نامناسبی شکل می گیرد.

هر چند در موارد خاص مانند وجود نقص ژنتیکی که باعث بد شکل شدن مادرزادی دندان ها شده است می توان از این روش استفاده کرد ، البته هر چند مدت یکبار دندان کامپوزیت شده نیاز به ترمیم دارد.

انتخاب رنگ در کامپوزیت ونیر

انتخاب رنگ در کامپوزیت ونیر

خیلی از افراد به واسطه گسترده بودن رنگ در این روش تمایل دارند جهت سفید کردن دندان ها ، کامپوزیت ونیر را انخاب کنند.

اما با توجه به اینکه اصلاح طرح لبخند با تکیه بر معیارهایى مانند جنسیت افراد ، سن رنگ پوست چهره بیمار انجام می شود ، بهتر است دندانپزشک را در جلسه مشاوره ، یعنی دقیقا قبل از شروع درمان کامپوزیت ونیر از انتظارات خود مطلع نماید تا با توجه به معیار های فوق و سلیقه شما رنگ کامپوزیت ونیر انتخاب شود.

در برخی از افراد تمایل به انتخاب سفیدی زیاد دندان نیز به درخواست بیمار امکان پذیر است.

بهتر است هنگام انتخاب رنگ به تجربه و پیشنهادات دندانپزشک توجه کرده و نظر افراد دیگر مانند دوستان و نزدیکان خود را جویا شوید تا انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر ساده تر شود.

قیمت کامپوزیت ونیر

جهت اطلاع از قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر در مطب دندانپزشکی دکتر مهرداد فلاح با شماره های ما تماس حاصل فرماید.

اطلاعات بیشتر درباره کامپوزیت ونیر

کامپوزیت کردن دندان ها

کامپوزیت کردن دندان ها

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ By دکتر مهرداد فلاح in کامپوزیت
قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان

۱۸ آذر ۱۳۹۷ By دکتر مهرداد فلاح in کامپوزیت
TOP
Open chat
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟
Powered by