کامپوزیت ونیر یک روش دندانپزشکى است که در آن لایه نازکى از مواد همرنگ دندان ( کامپوزیت دندان ) روى سطح خارجى دندان قرار داده مى شود تا مشکلات ظاهرى دندان و عیوب دندان را اصلاح نماید.

روش انجام کامپوزیت ونیر

ابزار کامپوزیت ونیراین درمان بطور کامل در مطب انجام مى شود و نیاز به قالبگیرى و لابراتوار ندارد. در واقع کامپازیت دندان یک ماده خمیرى شکل است که توسط دندانپزشک روى سطح بیرونى دندان قرار گرفته و فرم داده مى شود و سپس توسط تابش نور در طول موج خاصى سخت و به دندان چسبانده مى شود تا مشکلات ظاهرى دندان اصلاح گردد.

لایه کامپازیتى که روى دندان قرار مى گیرد ، بسیار نازک و ظریف است و لذا لازم نیست براى جبران ضخامت آن ، سطح بیرونى دندان تراشیده شود.

این روش بسیار محافظه کارانه و با حداقل تراش ممکن و یا بدون تراش دندان انجام مى گردد. در ضمن این درمان در طى یک جلسه قابل انجام است. از آنجا که لایه کامپازیت توسط چسبهاى مخصوص کاملا به سطح دندان باند مى شود لذا استحکام زیادى پیدا مى کند و براحتى نمى شکند. البته بایست بعد از درمان مراقب جویدن اجسام خیلى سخت بود.

امروزه زیباسازى دندانها بسیار مورد توجه و علاقه قرار گرفته زیرا زیبایى دندان نقش مهمى در بهبود ظاهر و بالابردن حس اعتماد بنفس افراد دارد و یکى از روش هاى درمانى دندانپزشکى بمنظور زیباسازى دندانها و اصلاح طرح لبخند ، روش کامپازیت ونییر است.

کامپوزیت ونیرهمانطور که گفته شد در این روش پس از تمیز کردن و آماده سازى سطح دندان ، ماده خمیرى کامپازیت دندان روى سطح بیرونى دندان فرم داده مى شود و توسط نور مخصوصى سخت و به دندان چسبانده مى شود. این لایه بطور دایمى به سطح دندان چسبانده مى شود و لذا این روش یک درمان دایمى محسوب مى شود.

تمامى سوالات شما در خصوص این درمان بطور کامل در ذیل این مطلب آورده شده است که لطفا به آنها مراجعه و در صورت نیاز به توضیحات بیشتر در قسمت مشاوره آنلاین و از طریق تلگرام سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

مطالب مرتبط با کامپوزیت ونیر

گالری عکس کامپازیت ونیر

گالری عکس کامپازیت ونیر

روش و مراحل درمان کامپازیت ونیر چگونه است؟
طول عمر کامپوزیت ونیر چقدر است؟
مقدار تراش دندان ها در كامپازيت ونيير چقدر است؟
درصورت بروز مشکل برای دندان کامپازیت ونیر شده چه کار می توان کرد؟
انتخاب رنگ در كامپوزيت ونير دندان چگونه است؟
كامپوزيت ونير در چند جلسه انجام مى شود؟
عوارض كامپوزيت ونير چيست؟
کامپازیت ونییر بهتر است یا لامینیت سرامیکى؟
آيا می توان از درمان کامپازيت ونير به عنوان جايگزين درمان ارتودنسی استفاده کرد؟
چرا قیمت کامپازیت دندان ( ونییر کامپازیت) در کلینیک های مختلف دندان پزشکی متفاوت است؟
سن مناسب برای كامپوزيت ونير چه موقع است؟
احتمال جدا شدن و یا پوسیده شدن كامپوزيت ونير چقدر است؟

گالری عکس کامپوزیت ونیر

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...