دانستنی های دندانپزشکی

گالری ویدیو

گالری ویدیو

برای بستن فواصل بین دندان ها به روش کامپوزیت ونییر، این فاصله تقسیم بر دو شده و به صورت مساوی به دندان های کناری اضافه می شود. در مواردی که فاصله ی بین دندان ها از حد معمول بیشتر باشد لازم است درمان ارتودنسی انجام شود و با درمان های زیبایی مانند کامپوزیت و لمینت قابل اصلاح نخواهد بود زیرا در این صورت عرض دندان زیاد شده و از فرم طبیعی خارج خواهد شد. https://drmehrdadfallah.com/

قبل و بعد کامپوزیت _ رنگ طبیعی

اصلاح طرح لبخند به روش کامپوزیت ونییر

اصلاح بد رنگی و بستن فواصل بین دندان

نمونه درمان ترکیبی (ایمپلنت ، روکش و لمینت) انجام شده در کلینیک دکتر مهرداد فلاح

اصلاح طرح لبخند با روش کامپوزیت ونییر

این هم کلیپی از کامپوزیت ونییر برای دوست داران رنگ های بلیچ سلیقه ی همه ی انسان ها شبیه هم نیست ، بعضی مراجعه کنندگان خواستار رنگ های روشن یا در اصطلاح بلیچ هستند. خوب چرا که نه؟ با روش کامپوزیت ونییر می توان خواست این دسته از مراجعه کنندگان را براورده کرد. هرچند، استفاده از رنگ های بلیچ باید با احتیاط انجام شود. در ضمن با روش بلیچینگ هم نمی توان رنگ دندان ها را تا این اندازه روشن کرد.

کیس فوق درمان وضعیت دندان ها بطور جامع نگر و توسط ترکیبی از درمانهای مختلف مثل لمینت و روکش و ایمپلنت است. در این مرکز ما همواره سعی کردیم درمان دندانها بصورت کلی نگر و با توجه به وضعیت سایر دندانها در نظر گرفته شود ، زیرا معمولا طرح درمانهایی که کلی نگر به آن توجه می شود ، چه از نظر زیبایی و چه دوام و چه به لحاظ اقتصادی و هزینه ها به نفع بیمار است.
اما برخی اوقات ، افراد وقتی مشکلی برای دندانهایشان پیش می آید به دندانپزشک مراجعه می کنند و اقدام به درمان آن دندان خاص می کنند ، بدون اینکه کلیت دهان و دندان مورد بررسی قرار گیرد.

معممولا لمینت ها در 3 مرحله انجام می شوند. جلسه اول: تراش و قالب گیری. جلسه دوم: امتحان. جلسه سوم: چسباندن. در این ویدیو مراحل چسباندن لمینت برای یکی از مراجعه کنندگان رو بعد از ساخته شدن و پرو آنها و تایید نهایی نشان داده ایم.

گاهی تغییراتی که در شکل و رنگ دندانها می توان با روش های جدید دندانپزشکی زیبایی ایجاد کرد، آنچنان روی چهره تاثیر مثبت دارد که تصور آن دور از ذهن است. تغییراتی که با روش لمینت می توان ایجاد کرد شامل اصلاح رنگ، اصلاح طول، اصلاح فرم و اصلاح نامرتبی دندانهاست. و نکته جالب اینجاست که این درمانها براحتی و بدون ننیاز به گإراندن دوران نقاهت طولانی میسر است.

کیس فوق با استفاده از روش کامپوزیت ونییر و با رنگ بلیچ طبیعی انجام شده. نکته ای که در فرم دندانها وجود دارد این است که شکل دندانهای هر فرد منحصر به خودش است و از فرم صورت و قوس فک تبعیت می کند و هدف ما از انجام درمانهای زیبایی ، اصلاح مشکلات فرم دندانهاست و نه تغییر کلیت ان و کپی کردن شکل دندانهای فرد دیگری به خواست بیمار برای وی!…

بعد از ایمپلنت چند روز درد دارید؟
نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد و میزان و طول این درد برای هر فردی متفاوت است. با این حال، معمولا افراد تا حداکثر 10 روز بعد از جراحی این درد را احساس می کنند. در این مدت برایتان مسکن هایی تجویز می شود تا درد را تسکین دهد. علاوه بر این ممکن است بعد از جراحی کمی تورم هم داشته باشیدکه معمولا پس از 3 تا 5 روز از بین می رود.

کامپوزیت ها تنوع زیادی دارند، کیفیت بعضی از آنها خیلی خوب و بعضی متوسط و ضعیف است. اما نمی توان از بین آنهایی که کیفیت خیلی خوب دارند گفت کدومشون بهتر است. چون هر برند ویژگی های منحصر به خودشش را دارد. مثلا طیف رنگی یک برند ممکن است برای یک فرد مناسب باشد ولی برای دیگری قابل قبول نباشد.بنابراین پییشنهاد من ، واگذاری انتخاب برند کامپوزیت به دندانپزشک مورد اعتمادتون است.
کیس فوق درمان کامپوزیت ونییر است.

5/5 - (1 امتیاز)
فهرست مطلب
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟