لمینت کردن دندن ها
لمینت کردن دندن ها

لمینت کردن دندان

لمینت کردن دندان توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی می تواند زیبایی دندان و نتیجه درمان را تضمین کند ، اگر میخواهید اطلاعات بیشتری از لمینت کردن دندان به دست بیاورید با ما همراه شوید.

لبخند یکی از اولین ویژگیهایی است که بیشتر افراد متوجه آن میشوند. اگر دندانها به نوعی درمان نیاز داشته باشند تا لبخند زیبا و درخشان شود، تصور کنید حاصل آن چه تاثیری بر چهره شما میگذارد؟ لمینت این کار را برای شملا انجام میدهد.

لمینت کردن دندان توسط یک پوسته سرامیکی نازک که به سطح جلوی دندان چسبانده میشود انجام می شود. این کار با استفاده از چسب مخصوص یا باندینگ صورت میگیرد.

به گفته انجمن دندانپزشکی امریکا لمینت کردن دندان تغییر ماندگار ایجاد میکند و بسیاری از نقایص دندان را میپوشاند. مثلا اگر دندانهایتان لکه و بدرنگی دارد، لب پر شده و یا شکسته است با لمینت کردن دندان میتوانید این مشکلات را اصلاح کنید. لمینت در مقایسه با روکش کامل، مقرون به صرفه و کم تهاجمی است.

کارایی لمینت کردن دندان

لمینت کردن دندان ها عملی بدون درد است. مقدار کمی از مینای دندان برداشته میشود. این مقدار متناسب با قطر لمینت است. سپس از دندان قالب گیری میشود و قالب به دندانسازی ارسال میشود.

پوسته سرامیکی لمینت کردن دندان

سرامیست بر اساس قالب، لمینت دندان شما را میسازد. ممکن است این فرایند دو هفته طول بکشد. در جلسه دوم مراجعه، دندانپزشک لمینت را بر روی دندان گذاشته و اطمینان حاصل میکند که شکل و رنگ آن همان چیزیست که باید باشد. سپس لمینت به دندان چسبانده میشود. معمولا جلسه اول طولانی تر از جلسه دوم است چرا که در جلسه دوم تنها باید لمینت روی دندان چسبانده شود.

لمینت برای حل مشکلات زیر استفاده میشود:

• لب پر شدگی
• ترک خوردگی
• فاصله بین دندانها
• کجی و ناهمراستایی خفیف
• لکه و بدرنگی

هزینه لمینت کردن دندان

پاسخ به این سوال که هزینه لمینت کردن دندان چقدر است، کار ساده ای نیست چون عوامل زیادی در هزینه نهایی درمان نقش دارند. مثلا این که دندان چقدر به آماده سازی قبل از لمینت نیاز دارد، آیا درمانهای جانبی نیز لازمند یا نه و عوامل دیگر در تعیین هزینه نقش دارند. همچنین جنس لمینت و چسب و سایر مواد مورد استفاده و تجهیزات و تکنولوژیهای تهیه شده توسط کلینیک دندانپزشکی بر هزینه نهایی تاثیر میگذارند.

مراقبت از لمینت همانند مراقبت از دندانهای دیگر است. حداقل روزی دو مرتبه مسواک بزنید و یک مرتبه نخ دندان بکشید. مسواک زدن با خمیر دندان حاوی سیلیکا به جلوگیری از تجمع پلاک و پوسیدگی دندان کمک میکند. سالی دو مرتبه برای چکاپ، به دندانپزشک مراجعه کنید.

5/5 – (1 امتیاز)
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟