بریج دندانبریج دندانی

بریج یا پل دندانی جهت جایگزین یک دندان از دست رفته می باشد ، روش معمول برای جایگزین کردن دندان کشیده شده شامل تراش دندانهای مجاور و قرار دادن روکش روی آنها و سپس اتصال دندان جایگزین شونده به این روکش ها است.

در روش بریج محافظه کارانه کارانه دیگر دندانهای پایه روکش نمی شوند و این یکی از محاسن آنهاست.

در روش بریج محافظه کارانه برای اتصال دندان اضافه شده به پایه های مجاور می توان از بالچه های فلزی ،سرامیکی و یا کامپازیتی استفاده کرد.

نکته دیگر اینکه این بریج ها برای جایگزین کردن یک یا دو دندان مناسب هستند ولی استحکام لازم برای جایگزین کردن بیش از دو دندان را ندارند و در این موارد باید از بریج های معمولی و یا ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان استفاده کرد.

مزایای بریج محافظه کارانه

اصلاح طرح لبخند
بهبود عملکرد جویدن و صحبت کردن
حفظ ساختار طبیعی صورت
توزیع یکسان و مناسب نیروی بایت به استخوان فک
جلوگیری از نامرتمبی دندان ها و حرکت دندان ها

روش کار بریج دندان معمولی به این صورت است که دو دندان کناری پس از تراش پایه ای برای نگه داشتن دندان وسط می شوند ؛ در حقیقت دو دندان فدای یک دندان!

پس از نصب بریج دندانی ، امکان جداسازی بریج امکان پذیر نیست ، مسواک زدن بریج همانگونه می باشد که باقی دندان ها را مسواک می زنید اما کشیدن نخ دندان متفاوت است.

از عیب های این روش تجمع خورده غذا زیر تاج می باشد ؛ بهتر است برای رفع این مشکل از واتر جت استفاده کنید تا با فشار آب زیر تاج تمیز گردد.

در هر حال پیشنهاد ما استفاده از روش درمانی ایمپلنت دندان است ، ایمپلنت ضمن جلوگیری از تحلیل استخوان عملکرد صحیح را به دهان باز میگرداند ، مراقبت از آن آسان است و دچار مشکلات بعدی نمی شوید.

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...