بلیچینگ

بلیچینگ ارزان ترین و سریع ترین راه زیبا سازی لبخند و دندان ها که اگر دندان های مرتب دارید می توانید با این روش دندان های خود را چندین درجه روشن تر کنید.

جهت رزرو وقت و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

بلیچینگ

این روش در دندانپزشکی زیبایی جهت سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد و اساسا هدف از بلیچینگ زیبا سازی بیشتر لبخند می باشد چرا که با افزایش زیبایی لبخند ، به اعتماد به نفس بالاتر می توان دست یافت.

اگر دندان هایی مرتب و خوش فرم دارید و نمی خواهید از درمان های دیگر نظیر کامپوزیت دندان و لمینت دندان برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید بلیچینگ بهترین گزینه است.

نحوه درمان بلیچینگ

اگر تصمیم به شروع درمان بلیچینگ گرفته اید پس باید دندان ها توسط دندانپزشک بررسی شوند ، در صورتی که دندان های پوسیده یا جرم گرفته دارید باید ابتدا جرم گیری دندان و ترمیم پوسیدگی دندان ها را انجام دهید ، سپس اقدام به سفید کردن دندان ها نماید.

فراموش نکنید این درمان تاثیری روی دندان های ترمیم شده با آمالگام ، روکش دندان و قسمت هایی که از ریشه دندان به واسطه تحلیل لثه زرد شده است ندارد.

آماده سازی دندان ها جهت بلیچینگ

بلیچینگ با استفاده از یک محلول دکلره کننده رنگ یا اکسیدان به نام پراکسید هیدروژن جهت سفید کردن دندان ها بهره می برد ، این محلول با یک سری تغییرات شیمیایی باعث سفید شدن دندان ها می شود.

در روش درمان بلیچینگ هیچ آسیبی به مینای دندان و بافت های نرم پیرامون نمی رسد.

درمان بلیچینگ به طور کلی به دو روش تقسیم بندی می شود ، اگر برای سفید کردن دندان ها عجله دارید ، بلیچینگ در مطب مناسب شماست و اگر ماندگاری بلیچینگ اهمیت بیشتری برای شما دارد بهتر است بلیچینگ در منزل و مطب را با هم برگزینید.

بليچينگ در مطب

بلیچینگ در مطب زیر نظر دندانپزشک و با استفاده از مواد سفید کننده با غلظت بیشتر و قویتر انجام می شود ، البته در مطب دندانپزشکی دکتر مهرداد فلاح از روش بلیچینگ در مطب با لیزر نیز انجام می شود.

در این روش ماده بلیچینگ حدود یک ساعت روی دندان قرار می گیرد ، سپس با دستگاه مخصوص نور تابانده می شود.

بلیچینگ در مطب را می توان تا رسیدن به نتیجه دلخواه چند جلسه ادامه داد ، فاصله زمانی هر جلسه بلیچینگ باید یک هفته حداقل باشد.

مزایای بلیچینگ در مطب

از مزایای لیچینگ در مطب سرعت انجام کار است و از آنجا که زیر نظر متخصص دندانپزشکی زیبایی انجا می شود ، اطمینان خاطر بیشتری خواهید داشت.

بلیچینگ در منزل

بلیچینگ در منزل برای افرادی مناسب است که میخواهند حساسیت دندانی کمتری داشته باشند ضمن اینکه اگر از هر دو روش استفاده شود قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت.

غلظت مواد استفاد هشده در این روش بلیچینگ کمتر است و زمان بیشتری طول میکشد تا درمان تکمیل شود ، اما نکته قابل توجه درباره بلیچینگ در منزل این است که زمان ماندگاری سفیدی دندان بیشتر از بلیچینگ در مطب می باشد.

دوام سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ

دوام سفیدی دندان ه بعد از بلیچینگ وابسته به بهداشت دندان ها می باشد ، به این معنی که اگر مسواک زدن دندان ها و رژیم غذایی مانند مقدار مصرف چای و قهوه و غذا های رنگی در مقدار ماندگاری سفیدی دندان ها پس از بلیچینگ موثر است.

همچنین جنس دندان ها می تواند در زمان ماندگاری سفیدی دندان ها تاثیر گذار باشد ، یکدست نبودن شایر و ضبری سطح مینای دندان باعث رنگ گرفتگی بیشتر دندانها می شود.

پیشنهاد می شود بلیچینگ دندان ها را هر 1 الی دو سال تکرار کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

مقدار سفیدی دندان ها در بلیچینگ

مقدار سفیدی دندان ها بعد از انجام بلیچینگ به عواملی مانند تعداد دفعات انجام بلیچینگ و جنس دندان ها دارد ، در هر حال اگر قصدتان از سفیدی دندان ها سوپر بلیچ می باشد بهتر است از روش های دیگر دندانپزشکی زیبایی نظیر لیمنت دندان یا کامپوزیت دندان استفاده کنید.

درمان بلیچینگ دندانهای غیرزنده

متاسفانه بعد از درمان عصب کشی ، دندان ها دچار تیرگی می شوند ، اما می توان دندان های غیر زنده را نیز با بلیچینگ سفید تر کرد.

جهت انجام بلیچینگ دندان غیر زنده یا عصب کشی شده ، محل درمان ( جایی که جهت عصب کشی تراش داده شده است ) باز می شود و محلول بلیچینگ در آن قسمت قرار داده می شود.

عوارض بلیچینگ

اگر بروز حساسیت بلیچنگ در منزل اتفاق افتاد ، مصرف ژل سفید کننده را یک روز تا دو روز درمیان کاهش دهید.

همچنین اگر حساسیت ادامه دار بود از ژل ضد حساسیت توصیه شده توسط ما استفاده کنید ، اگر پس از مصرف ژل ضد حساسیت باز هم ادامه داشت با ما تماس بگیرید.

حساسیت دندانی در مطب دندانپزشکی یعنی بلیچینگ در مطب نیز امکان دارد اتفاق بیفتد ، اگر چنین شد باید درمان متوقف و یک هفته بعد دوباره انجام شود ، در این مدت از خمیر دندان مخصوص ضد حساسیت استفاده می شود.

گالری عکس بلیچینگ

 

لمینت دندان

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

ارتودنسی

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

روکش های تمام سرامیک

روکش های تمام سرامیک

بلیچینگ

TOP
Open chat
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟