لبخند هالیوودی
لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی موجب می شود افراد بهتر زندگی کنند ، این روش زیبایی دندان دیگر در انحصار سلبریتی ها و افراد مشهور نیست ، دندان ها بخش مهمی از چهره را تشکیل می دهند که ایجاد یک لبخند هالیوودی در اصلاح طرح لبخند می تواند موجب زیباتر شدن فرد و افزایش اعتماد به نفس گردد.

تمام افرادی که به دنبال لبخند هالیوودی ، لبخندی زیبا و رفع نقص های زیبایی خود هستند، می توانند برای انجام اصلاح طرح لبخند اقدام کنند. اولین گام برای استفاده از این روش درمانی آن است که بیمار هیچ گونه دندان خراب و پوسیده ای نداشته باشد و همچنین دچار بیماری های لثه نیز نباشد.

افراد در صورت تغییر رنگ دندان ها، ترک خوردن دندان ها، بد شکل بودن دندان، یک اندازه نبودن فاصله بین دندان ها، کج بودن جزئی دندان و یکنواخت نبودن خط لثه برای لبخند هالیوودی به پزشک مراجعه می نمایند.

به منظور اصلاح طرح لبخند و لبخند هالیوودی در اولین گام پزشک با دقت تمام قسمت های دهان که شامل دندان ها، لثه و فک می باشد را با دقت مورد بررسی قرار می دهد. در صورت نیاز به پر کردن، کشیدن یا عصب کشی پزشک قبل از شروع دندان پزشکی زیبایی به رفع آن ها می پردازد.

متخصص دندانپزشکی زیبایی تمام اجزای صورت بیمار را به منظور تهیه لبخند هالیوودی مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. پس از انجام کلیه این مراحل از دندان ها عکسبرداری می شود تا قالب مورد نظر تهیه شود و طرح درمان به نحو مطلوبی اجرا گردد.

لبخند هالیوودی
لبخند هالیوودی

روش های ایجاد لبخند هالیوودی

اصلاح طرح لبخند

به منظور ایجاد یک لبخند هالیوودی خوب روش های مختلفی در دندانپزشکی زیبایی وجود دارد در ادامه هر کدام از روش های کاربردی برای ایجاد لبخند هالیوودی توضیح داده خواهد شد.

لمینت دندان

لمینت دندان نوعی روکش دندان از جنس سرامیک است که از نظر ظاهر شباهت بسیاری با دندان های طبیعی دارد. استفاده از وینر سبب می گردد تا بسیاری از مشکلات همچون شکستی، نامرتبی و ترک خوردگی دندان ها و همچنین وجود فاصله بین آن ها برطرف شود. لمینت دندان با استفاده از چسب مخصوص و بی خطری توسط دندان پزشک بر روی دندان ها می چسبد.

روکش دندان

روکش دندان نوعی پروتز ثابت است که بر روی دندان قرار می گیرد و مزیت استفاده از آن این است که موجب پوشش دندان های آسیب دیده و همچنین مرتب نمودن دندان ها می گردد. به منظور انجام روکش دندان ، دندان پزشک ، دندان ها را می تراشد تا کوچک تر شود که در نتیجه موجب می شود تا روکش بهتر بر روی دندان قرار گیرد. سپس از دندان ها قالبگیری می شود و پس از ساخت روکش آن را بر روی دندان قرار می دهند.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ از متداول ترین روش های اصلاح طرح لبخند می باشد که توسط پزشک صورت می پذیرد. سفید کردن دندان ها موجب می گردد تا آن ها سه تا هشت درجه درخشان تر شوند.

بریج دندان محافظه کارانه

بریج دندان محافظه کارانه متشکل از چند روکش است که استفاده از آن این امکان فراهم آورده می شود تا ترمیم واحدی تشکیل شود. در این روش دندان پزشک دو دندان کنار نقش پایه را بازی می کنند ، سپس بریج ساخته شده را با گذاشتن روکش بر روی دندان های مجاور ثابت می کند.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان به روشی گفته می شود که طی آن به ترمیم دندان های زرد شده، پوسیده و آسیب دیده با استفاده از مواد همرنگ مینای دندان، پرداخته می شود. کامپوزیت دندان یکی از ارزان ترین درمان های دندانپزشکی زیبایی می باشد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

3.6/5 – (16 امتیاز)
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟