فرایند درمان در اینویزیلاین
فرایند درمان در اینویزیلاین

فرایند درمان در اینویزیلاین

شاید تا حدی با روال کار درمان اینویزیلاین یا ارتودنسی نامرئی آشنا باشید اما میخواهیم شما را قدم به قدم با مراحل کار از مشاوره تا رسیدن به لبخند زیبا، آشنا کنیم؛ چه درمان را برای خود در نظر داشته باشید، چه برای فرد دیگری، آشنایی با تمامی مراحل آن میتواند به شما کمک کند از تصمیم خود مطمئن تر شوید و از نتایج آن لذت ببرید.

با متخصص ارتودنسی درباره اینویزیلاین صحبت کنید

درمان پس از انتخاب متخصص ارتودنسی مجرب در زمینه اینویزیلاین که کاملا با او راحت هستید، اتخاذ برنامه زمانی آغاز میشود. چون قرار است مرتبا با متخصص ارتودنسی در ارتباط باشید، حتی میتوانید پیش از تصمیم نهایی، شخصا با چند متخصص صحبت کنید تا ببینید کدام یک برایتان مناسب تر هستند. این تصمیم از نظر پزشکی و مالی اهمیت زیادی دارد، به همین علت انتخاب پزشک مناسب و برنامه مناسب درمانی لازم است.

به یاد داشته باشید همه دندانپزشکها و ارتودنتیستها با اینویزالاین کار نمیکنند بنابراین پزشکی را انتخاب کنید که آموزش درستی دیده باشد و بتواند واقعا نیازهای شما را ارزیابی کرده و تاثیر اینویزالاین در مورد شما را مشخص کند. در حین مشاوره، شما و پزشکتان به صورت مفصل و جزئی درباره درمان و این که آیا درمان اینویزالاین به درد شما میخورد یا خیر، صحبت میکنید.

اینویزالاین اکنون موارد زیادی اعم از موارد ساده تا کمی پیچیده را درمان میکند. پزشک مشخص میکند ایا اینویزیلاین برای شما موثر است یا خیر؛ همچنین درباره هزینه، بیمه و سایر نگرانیهای خود میتوانید از پزشک سوال کنید.

در ارتودنسی نامرئی برنامه درمانی ویژه شما طراحی میشود.

ارتودنسی نامرئی برنامه درمانی ویژه شما

پزشک از دندان شما تصویر پرتوی ایکس و قالب میگیرد و از آن برای ایجاد تصویر سه بعدی استفاده میکند. پزشک با استفاده از این تصاویر برنامه دقیق درمانی از جمله حرکت دقیق دندانها را مشخص کرده و به شما میگوید تقریبا طول درمان چقدر است.

با استفاده از همین فناوری پزشک میتواند نمایش مجازی حرکت دندانهای شما در هر مرحله درمان را به شما نشان دهد؛ در حالی که هر مورد برای هر بیمار منحصر به فرد است، اما به طور کلی درمان معمولا برای بزرگسالان تقریبا یک سال طول میکشد.

برای نوجوانان، طول درمان با طول درمان براکت قابل مقایسه است.

الاینر مخصوص شما بر اساس برنامه درمانی ویژه شما، آماده میشود

بر اساس برنامه درمانی شما، مجموعه ای الاینرهای شفاف ویژه شما ساخته میشوند.

این الاینرها از پلاستیک نرم، راحت و بدون BPA تهیه شده اند که گونه و لثه های شما را مانند براکتهای فلزی مرسوم، تحریک نمیکنند.

به راحتی در تمام طول روز آنها را استفاده میکنید و هنگام خوردن یا مسواک یا نخ دندان، آن را در می آورید.

وقتی هر ست الاینر را در دهان میگذارید، دندان شما به آرامی و به تدریج به موقعیت جدید خود جا به جا میشود و چون شفاف هستند و دیده نمیشوند، بیشتر مردم حتی متوجه نمیشوند الاینر گذاشته اید.

هر دو هفته یک الاینر جدید میگذارید

ست جدید الاینر

تقریبا هر دو هفته، یک ست جدید الاینر استفاده میکنید تا شما را به مرحله بعدی درمان برساند.

برای نظارت بر پیشرفت درمان، باید گهگاهی به پزشک برای چکاپ مراجعه کنید ( معمولا تنها شش ماه یک بار ).

برای کسب نتایج بهتر و به موقع، شما باید در تمام طول درمان، 20 تا 22 ساعت در روز الاینر را استفاده کنید.

در هر مرحله میتوانید ببینید چقدر به داشتن لبخند زیبا نزدیکتر شده اید.

لبخند زیبای خود را نشان دهید

تبریک میگوییم! اکنون زمان جشن گرفتن است. به پایان درمان رسیده اید و لبخندی زیباتر از همیشه دارید.

همین که درمان تمام شد، مراقب لبخند زیبای خود باشید. از پزشک بپرسید نیازی به نگهدارنده برای نگه داشتن دندانها در جای خود دارید یا نه

4.8/5 – (5 امتیاز)

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟