ترمیم دندان با مواد همرنگ

ترمیم های همرنگ دندان با کامپوزیت ونیر

امروزه تقاضای بیماران ، پرکردن دندان با مواد همرنگ دندان است ، زیرا هنگامی که فرد دهان خود را باز می نماید مثلا در حین صحبت و یا خنده امکان دیده شدن پرکردگی فلزی و تیره وجود دارد.

در گذشته بخاطر استحکام آمالگام (مواد تیره) دندانهای عقب را بطور معمول با آمالگام ترمیم می کردند ولی امروزه با توجه به پیشرفتهایی که در زمینه ساخت کامپوزیت شده است و با توجه به ارتقاء خصوصیات فیزیکی و مکانیکی این مواد ، می توان دندانهای خلفی را با اطمینان و بدون نگرانی از بروز مشکلات با مواد همرنگ دندان یا کامپوزیت ترمیم کرد.

در ضمن یکی دیگر از مزایای کامپوزیت ونیر نسبت به آمالگام در ترمیم های دندان این است که تراش دندان در ترمیم کامپوزیتی محافظه کارانه تر و کمتر از ترمیم های آمالگامی است و لذا نسج دندان سالم تر باقی می ماند.

اما ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که کار با کامپوزیت یا مواد همرنگ دندان نیاز به دقت و حساسیت بیشتری نسبت به آمالگام دارد و بهتر است جهت ترمیم دندانها با کامپوزیت به دندانپزشک متخصص که در این کار تجربه و تخصص کافی دارد مراجعه شود.

کاربردهای دیگر کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

ترمیم های همرنگ دندان با کامپوزیت ونیر تنها به ترمیم های همرنگ دندان ختم نمی شود بلکه شما با قدرت کامپوزیت دندان نیز آشنا می شوید و می توانید ، از مزایای دیگر آن نیز بهرمند شوید ، به دلیل همرنگ بودن و عدم نیاز به تراش در این روش ، می توان از کامپوزیت ونیر برای مرتب کردن دندان ها ، بستن فاصله بیم دندان ها و اصلاح طرح لبخند از روش کامپوزیت ونیر استفاده کرد.

هزینه کامپوزیت ونیر نسبت به روش های دیگر مانند لمینت دندان کمتر است و می توانید تنها در یک جلسه لبخند خود را ارتقا دهید.

 

/ / دانستنی های دندانپزشکی
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...