ترمیم های همرنگ دندان

ترمیم های همرنگ دندان به مواد کامپوزیتی گفته می شود که کاربرد آن در ترمیم دندان ، رفع بد رنگی ، بهبود شکل و فرم و همچنین ترمیم شکستگی دندان ها اشاره کرد.

پر کردن دندان با مواد ترمیمی آمالگام

ترمیم دندان با مواد همرنگ

یکی از چالش های همیشگی در زیبا سازی دندان ها و لبخند پس از پر کردن دندان ها جایگزینی روشی برای ترمیم دندان ها توسط آمالگام بود ، متاسفانه این مواد به دلیل تیره رنگ بودن ، در صورتی که فرد درحال صحبت کردن و یا لبخند زدن باشد مشخص می شود.

مواد ترمیمی آمالگام در گذشته به دلیل استحکام بالایی که داشت بیشتر برای پرکردگی های دندان های آسیاب و معمولا پس از عصب کشی استفاده می شد.

ترمیم های همرنگ دندان با کامپوزیت ونیر

امروزه ترمیم های همرنگ دندان با عنوان مواد کامپوزیتی توانسته جای مواد تیره رنگ را به خوبی بگیرد و حتی برای ترمیم دندان های خلفی نیز از این مواد بدون نگرانی استفاده کرد.

از مزایا استفاده از ترمیم های همرنگ دندان کامپوزیت ونیر عدم نیاز به تراش دندان در موارد اصلاح طرح لبخند و محافظه کارانه بودن این روش نام برد.

قابل ذکر است جهت رسیدن به نتیجه بهتر و حذف نگرانی از بابت مواردی چون باندینگ مناسب و مشکلات عدم انجام این روش بهتر است حتما به یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مراجعه نماید.

یک متخصص دندانپزشکی زیبایی می تواند دندانی که نیاز به ترمیم دارد را به شکلی زیبا طراحی و با اصول صحیح و علمی ایجاد نماید.

کاربردهای دیگر کامپوزیت ونیر

ترمیم های همرنگ دندان با کامپوزیت ونیر

ترمیم های همرنگ دندان با کامپوزیت ونیر تنها به ترمیم های همرنگ دندان ختم نمی شود بلکه شما با قدرت کامپوزیت دندان نیز آشنا می شوید و می توانید ، از مزایای دیگر آن نیز بهرمند شوید.

به دلیل همرنگ بودن و عدم نیاز به تراش دندان در این روش ، می توان از کامپوزیت ونیر برای مرتب کردن دندان ها ، بستن فاصله میان دندان ها و اصلاح طرح لبخند از روش کامپوزیت ونیر استفاده کرد.

قیمت کامپوزیت ونیر نسبت به روش های دیگر مانند لمینت دندان کمتر است و می توانید تنها در یک جلسه لبخند خود را ارتقا دهید.

مزایای کامپوزیت ونیر

ونیرهای کامپوزیت به یکی از پرمخاطب ترین درمان های دندانپزشکی تبدیل شده اند؛ مزایای بیشمار کامپوزیت باعث شده تغییرات شگرفی در درمان های زیبایی دندانپزشکی به وجود بیاید.

صرفه جویی در زمان ، به وجود آمدن امکانی برای ترمیم دندان های شکسته و یا ترک خورده، هزینه نسبتا پایین از مزایای این مواد دندانپزشکی هستند.

قطعا اگر مشکل حاد کجی دندان ندارید و قصد دارید در سریع ترنی زمان ممکن ( یک جلسه ) دندانهای هالیوودی داشته باشید ، کامپوزیت دندان انتخاب مناسبی است.

این درمان ماندگاری و دوام زیادی دارد و اگر درست نگهداری شود ، تا 15 سال عمر دارد.

چگونه می توان از دندان های کامپوزیت شده نگهداری کرد تا سفید بمانند؟

از یک مسواک نرم استفاده کنید. یک مسواک ضبر کامپوزیت را خراب می کند.
بعد از خوردن غذا ، حتما دندان های خود را مسواک بزنید.
از خمیر دندان حاوی جوش شیرین استفاده نکنید.
سیگار کشیدن را ترک کنید.


این صفحه خوب بود؟ post
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟